SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Faruk Süren'den adaylık açıklaması

FUTBOL | 21.11.2019 16:21

Faruk Süren'den adaylık açıklaması

Galatasaray'ın efsane başkanlarından Faruk Süren, İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'na katıldı. Borsa İstanbul'da gerçekleşen forumda basına açıklamalar yapan Süren, Sarı-Kırmızılı camiada yeni bir seçim olup olmayacağına kararı hukukçuların vereceğini belirterek, "Galatasaray'da dışlanmış bir grup oluştu. Birçok ayrımcılık var, insanlar birbirini dava ediyor. Aynı kulübün üyesiyiz, aynı çatı altındayız ama birbirimizi dava ediyoruz... Bunlar çok üzücü olaylar. İyi değil. Aslında sporun hepimize keyif vermesi lazım. Ama keyif kalmadı. Kavga, gürültü, davalar... Bunlar hoş değil" ifadelerini kullandı.

 

"BU DURUMU BÜYÜTMEMEK LAZIM"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, Sarı-Kırmızılıların son divanına katılmamasına değinen Süren, "Bu tepkiyi nereye gösterdiği önemli. Galatasaray Lisesi'ne ise yanlış. Çünkü sonuç olarak şu an kulübün başkanı. Geçen yılki ibra olayından dolayı meşruiyeti tartışılıyor ama mahkemenin verdiği karar neticesinde şu an kulübün başkanı. Divan kurulu toplantısına katılmalı. Divan kurulunun da belirli yetkileri var. Ama bu durumu büyütmemek lazım. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Galatasaray'ın başkanı öyle tepki vermemeli. Divana gelip kürsüye çıkar, konuşur" şeklinde konuştu.

"ADAYLIĞI DÜŞÜNMÜYORUM"

Süren, olası başkanlık seçiminde aday olmayı düşünmediğini belirterek, "Her seçim döneminde ismim ısıtılıp ısıtılıp gündem yapılıyor. Bu işi 18 yıl önce bıraktım. Keyfim böyle gayet iyi. Ara sıra camiadaki olaylara üzülüyorum ama adaylık gibi bir düşüncem yok" dedi. 1984'ten itibaren Sarı-Kırmızılı camiada toplam 6 dönem yöneticilik yapan Faruk Süren, 1996 tarihinde kulüp başkanı seçilmişti. Görevde kaldığı 5.5 yıl boyunca 4 lig şampiyonluğu, UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası başarılarını yaşayan Faruk Süren, görevi 2001 yılında Mehmet Cansun'a bırakmıştı.

"GÜNDEMİMİZDE SEÇİM YOK"

Aynı organizasyonda basın mensuplarına konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, "2 yılda 3 seçim olmaz. Yapacak daha çok işimiz var. Sürekli seçim isteniyor ama gündemimizde seçim yok" ifadelerini kullandı.

NELER OLMUŞTU?

13 Kasım'da Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen kasım ayı olağan divan kurulu toplantısına kulüp başkanı Mustafa Cengiz katılmamış, toplantıda yönetimi temsilen Abdurrahim Albayrak, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Özgür Savaş Özüdoğru ve Dilek Kutlu yer almıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya