SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fatih Terim'den savunmaya kritik hamle!

FUTBOL | 07.06.2020 11:45

Savunmacılarını sakatlığa kurban eden sarı-kırmızılılarda teknik direktör Fatih Terim, çözüm yolları ararken; sürpriz bir hamle yapmanın peşinde olduğu öğrenildi.

Fatih Terim'den savunmaya kritik hamle!

Sezon ortasında Christian Luyindama’yı sakatlığa kurban veren sarı-kırmızılılar; yoluna daha sonrasında Ryan Donk ve Marcao ile devam etmişti. Ancak geçtiğimiz günlerde Marcao’nun sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalacağı haberi Cimbom’u adeta yıkıma uğrattı. Taktik anlamda değişikliğe gitmek durumunda kalan teknik direktör Fatih Terim, farklı oyun planlarına kafa yormaya başladı.

“Stoperde Ahmet Çalık ve Emin Bayram kaldı”

Liglerin başlamasına çok az bir süre kala savunmadaki sakatlıklarla boğuşan Galatasaray’da stoper bölgesinde kimin oynayacağı büyük soru işareti. Ryan Donk’un yerinin sağlam olduğu düşünülürse; geriye Ahmet Çalık ve Emin Bayram kalıyor.

“Mario Lemina hamlesi”

Florya’da mevkisi olmamasına rağmen stoper bölgesinde oynama yetisi bulunan Mario Lemina’nın da Hollandalı’ya partner olma ihtimali konuşuluyor. Donk ile geriden iyi top çıkaracağına inanılan Lemina’nın savunmada oynaması kimseyi sürpriz sayılmamalı. Fatih Terim, ciddi ciddi bu plan üzerine de kafa yorarken; yine de Ahmet Çalık ihtimali ön planda duruyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya