SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Terim skordan değil başkaldırıdan memnun

FUTBOL | 01.12.2019 23:14

Terim skordan değil başkaldırıdan memnun

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzon ile 1-1 berabere kalmalarına rağmen takımın kabullenmeme reaksiyonundan çok memnun olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam 1 puanı 90'da kurtardıkları maçla ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı: 

"Trabzon’da Trabzonspor ile oynamak çok kolay değil. 2 nokta çok önemliydi bugün. Tabii ki skor çok önemli. Sonuç olarak burada 2 puanlık kayıp yaşadık. Ancak ilk devrede esasen biz iyi oynadık.

2. yarıda yediğimiz golden sonra bir isyan, bir başkaldırı, bir kabullenmeme duygusu söz konusu oldu. Daha önce takımlarda görmek istediğimiz, beklediğimiz bir şeydi. Daha önce göremedik. Belki bunun adına bugün bir kırılma noktası diyebiliriz.

Bu söylediğim şeyler tabii ki skordan bağımsız. Bütün oyunun kontrolü, rakip alanda yapılan paslar, % 80 isabetli bu pasların. Sağdan ve soldan gelen pozisyonlar. Bizim için daha önce de olması gereken şeylerdi bunlar. Bu kulübümüz, takımımız ve benim adına sevindirici. 

'SAHADAN GALİBİYET İLE AYRILSAK DAHA İYİ OLURDU'

Sonuç itibarı ile kazansak çok daha iyi olurdu. Fakat söylediğim gibi Trabzon’da kaybedebilirsiniz. Sonuçta burada bütünleşen bir Trabzonspor'dan bahsediyoruz. Ancak bizler adına oyunda beklemediğimiz kayıplar yaşanmasına karşın yenilmeden çıkabildik.

2 sakat futbolcunun istediğimiz bir şey değil. Sonuçta kutunun içinde olmak ve kutunun içinde son topa vurmak gerekiyor.

Nzonzi'yi Donk'un yerine çekerek Adem’in yanına göndermek istedim Donk'u. Kenardan çok top geldiği için hava hakimiyeti olan bir adam olarak o doğru gibi durdu bana. 

Sonuç olarak Galatasaray’ın gösterdiği kabullenmeme reaksiyonundan çok memnunum. Skordan bağımsız kazandığımız reaksiyon sevindirici. 3 puan almış olsaydık çok daha kırılma noktası olabilirdi.

Daima mağlubiyete reaksiyon gösteren bir Galatasaray vardı. Benim takımlarımda genel olarak böyle olurdu. Maalesef sezon başından bu güne kadar buna şahit olamamıştık.

Ama bugün skordan ayrı aldığımız bu reaksiyon beni çok sevindirdi. Tabii ki bunu gol yemeden yapmamız lazım.

'YEDİĞİMİZ GOLDE NZONZI VE MARCAO HATALI'

Gole gelince de Nzonzi'yi ve Marcao arasından vuruyor. O pozisyonda erken içeri girmişler. 2'si de bomboş vurdurmuş. Erken içeri giriyorsan vuracaksın. Fernando Muslera'nın çıkma ihtimali yok. Kesik bir top geliyor çünkü. Dolayısı ile ikisi de hatalı.

Attığımız korner, rakip alanda yaptığımız pas sayısı, topu kaldırma dediğimiz zaman bir sürü hikaye söyleyebilir. Ama kırılma noktası olacaksa bu oyundan sonra olacak."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya