SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fatih Terim'den başkanlık açıklaması!

FUTBOL | 12.10.2020 20:41

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, beIN SPORTS'a verdiği röportajda gündemdeki konuları değerlendirdi.

Fatih Terim'den başkanlık açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yayıncı kuruluş beIN SPORTS ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Gündemdeki konuları değerlendiren İmparator; Sarı Kırmızılılar'ın durumu, altyapı, hakkındaki başkanlık söylentileri, hakemler ve MHK'ye yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Terim'in sözlerinden öne çıkanlar:

"TARAFTARIMIZ SEYİRCİMİZDEN FAZLA!"

"Sık sık dile getirdiğim gibi Galatasaray taraftarının kazanılan başarılarda çok büyük payı olduğunu düşünmüşümdür. Bunu en net 1996-2000 döneminde tecrübe ettik. O zamanlarda yaşananlar, bence taraftarın gerçek karşılığıdır. Galatasaray'ın taraftarı, seyircisinden daha fazla. Maça çıkarken en az takımım kadar taraftarlarıma da güveniyorum."

"BAŞKANLIK DİYE BİR DÜŞÜNCEM YOK!"

"Diğer takımların kültürü ve yapısı farklı olabilir. Ancak benim açımdan Galatasaray’ın durumu kabul edilebilir değil. Bu laflarımdan ötürü bazı yakıştırmalar yapılacaktır. Başkanlıkla ilgili soruya cevap vermeden de açık olarak bir kez daha söyleyeyim ki böyle bir düşüncem kesinlikle yok."

"YENİ OZAN'LARI BEN DE İSTERİM AMA..."

"'Ozan gibi her sene 2-3 genç çıksa kulübümüz kurtulur.' lafını çok duyuyorum. Peki ben istemez miyim? Sizce satış sonrasında 11 milyon euro’nun yüzde kaçı akademiye aktarılmıştır? Tahmininiz var mı? Yok. Sıfır. Neden? Çünkü o anda ya yeni oyuncu alınması ya maaşların yatırılması ya da borçların ödenmesi gerekir.

Günümüzde genç oyuncuların A takımda oynayabilmesi için sadece yetenek yeterli değil. Baskıyı nasıl kaldırdıkları, stresi nasıl yönettikleri, sosyal ilişkileri, gelişmeye olan duyarlılıkları da çok önemli. Hem genç oyuncu oynatıp hem de her sene şampiyon olma hedefi belki anlaşılabilir ama uygulanabilir değil. Kulüplerin geleceği olarak görünen altyapılarda durum bu. Şimdi siz yanıt verin. Yeni Ozan’lar çıkar mı?"

"YABANCI KARARI DOĞRUYDU!"

"Yabancı sayısı değiştiğinde Avrupa'da Türk oyuncuların daha fazla süre bulabileceğini anladım. Bugün oyuncularımız dışarıyı tercih ediyor ve onların takır takır oynadığını görmekten büyük gurur duyuyorum. Bu artacaktır. Yabancı kuralı, alınmış doğru kararlardan biridir. Esasında kural Türk oyuncu kuralıydı. Çünkü 14 Türk oynatmak zorunluydu."

"MHK YAPILANMASI YANLIŞ!"

"Ne kadar teknolojiyi devreye sokarsanız sokun insan unsurunun olduğu her yerde yorum veya bakış açısı farkı hep olacaktır. VAR sistemi niye geldi? Özü itibariyle hatayı en aza indirme mekanizmasıydı. Bir hakem kolay yetişmiyor. Eğitimi ve pratiği ile bir hakemin tabiri caizse pişmesi ciddi bir zaman alıyor. Bu kadar zor yetiştirilen meslek sahibini bizler parçalıyoruz. Neden? Çünkü ne kişiye ne de içinde bulundukları sisteme güveniyoruz.

MHK’nin idari ve organizasyon yapılanmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncelerim yeni değil. Türkiye Futbol Direktörü’yken de bahsettiğim ve projelendirdiğim ancak uygulamada engellerle karşılaştığım bir durum. Bu değişimi anlama ve uygulamanın kolay olmadığını kabul ediyorum ama Türk futbolunun yakın zamanda bunu gerçekleştirmesi gitmesi gerekecek."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya