SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fatih Terim'den Sarri açıklaması...

FUTBOL | 17.09.2021 09:01

UEFA Avrupa Ligi e Grubu’nda İtalyan temsilcisi Lazio’yu devirmesinin ardından düzenlenen basın toplantısına Fatih Terim’in İtalyancası damga vurdu!

Fatih Terim'den Sarri açıklaması...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lazio karşısında alınan 1-0’lık galibiyetin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

UEFA Avrupa Ligi e Grubu’nda İtalyan temsilcisi Lazio’yu devirmesinin ardından düzenlenen basın toplantısına Fatih Terim’in İtalyancası damga vurdu!

Kendisi hakkında olumlu ifadeler kullanan Lazio Teknik Direktörü Maurizio Sarri hakkında İtalyanca konuşan Terim, “Sarri benim için çok güzel şeyler söylemiş. Beni takip ettiğini, İtalya'dayken maçlarıma geldiğini söylemiş. Bugün beni mahcup da etti. Kendisine sarıldım, tebrik ettim ve beğendiğimi söyledim. Sarri iyi bir meslektaşım. Kendisine saygı duyuyorum. Çok iyi bir teknik adam. Antrenörlük yaptığı takımları seyrediyorum. Futbol anlayışı olan, ondan vazgeçmeyen, önemli takımları da başarıya götüren çok değerli bir hoca. Ondan bunları duymak da beni onurlandırdı.” dedi.

“TÜRK ANTRENÖRLERİNE TOZ KONDURMAYIN!”

Milli takımın başında yerli mi yabancı mı bir hoca bulunması sorusuna ise Terim, “Türk Milli Takımı'na layık birçok Türk hoca var ama seçimler başka türlü kullanılmıştır. Türk Milli Takımı'nı başarıya götürmüş birçok Türk hoca var. Herkesin seçimine saygı duyuyoruz. Türk antrenörlerine toz kondurmayın. Tarihe bakın, bütün başarıları onlar elde etmiştir. Arkadaşlarıma haksızlık edilmesini istemem. Seçimi herkesin kendisini bağlar ama milli takımın etrafında hepimiz olacağız. Hepimiz destekleyeceğiz, oyuncuları hazırlayacağız. Bugün çok önemli hocalarımız var. Hepsi de çok iyi hizmetler etti, etmeye de devam edecek.”

Galatasaray Teknik Direktörü Terim, Türk Telekom Stadı'nda taraftarın oluşturduğu atmosferi özlediklerini söyledi.

Taraftar desteğinin itici güç olduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, "Atmosferi ve taraftarımızı özlediğimiz çok açık. Maç içinde iyi oyunun verdiği mesaj, taraftar tarafından kendilerine olumlu döndüğünde itici güç oluyor. O zaman Galatasaray'ın oyunu yükseliyor ve ortaya daha iyi işler çıkıyor. Bugün de bazı baskılarda taraftarın çok etkisi oldu." değerlendirmesinde bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya