SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fatih Terim, Alanyaspor maçından sonra TFF'yi bombaladı!

FUTBOL | 08.07.2020 23:51

Alanyaspor'a 4-1 mağlup olan Galatasaray'da Fatih Terim, maçın ardından TFF'nin aldığı yabancı sınırlamasıyla ilgili çok sert ifadeler kullandı.

Fatih Terim, Alanyaspor maçından sonra TFF'yi bombaladı!

Süper Lig’in 31. haftasında Galatasaray, Aytemiz Alanyaspor’a deplasmanda 4-1 kaybetti. Maçın ardından teknik direktör Fatih Terim, federasyonu yabancı kararından dolayı bombaladı…

“Oyundan zevk aldım”

Gol pozisyonlarından faydalanamadıklarını belirten Terim, “Ben kenardan zevk aldım oyundan... Ama skordan değil! Sadece yediğimiz golleri düşününce 43 ve 45. dakika... O ana kadar gol pozisyonu vermemişsiniz. Oyunun hâkimisiniz, her türlü varyasyonu yapıp gol pozisyonlarına da giriyorsunuz. Hiç alakası yok taçtan gol yiyorsun. Daha da enteresan olanı 1-1'i Adem ile yapacakken dönüp 2-0 oluyor. Biz bazen Futbolda her şey var diyoruz ama o topu kaleye sokacaksın.” dedi.

“Dışarıdan izleyen skora hayret eder”

Skorun maçı yansıtmadığına vurgu yapan deneyimli çalıştırıcı, “Dışarıdan biri görse skoru 4-1, hayret eder. 2-1'den sonra da 89-90'larda yiyoruz. Bu oyunun sonuçlanamadığına çok üzüldüm. Bazı oyuncularımız çok yoruldular. Maalesef kazanamadık. Şu oyunun sonucu bu olmamalıydı. Yapacak bir şey yok. Bittikten sonra da tebrik etmek lazım” ifadelerini kullandı.

“Fatih Terim’den federasyona bombardıman!”

TFF’nin bugün açıkladığı yabancı sınırlaması hakkında da sert konuşan Terim, “Sağ olsun federasyon yeni açıkladı, 3-5 önce açıklanmıştı başka takımlar tarafından... Bu algı daha önce yapıldı zaten. Siz bilmiyor muydunuz? Biz biliyorduk. Başka kulüplerin böyle bir hazırlık içinde olduğunu biliyorduk. Yabancı kuralını başkalarından duyduk, yanlış da çıkmadı. TFF, yeni açıkladı. TFF karar alırken; orada eğitim ve gelişim departmanı diye bir departman var. Onlar böyle bir şey dedi mi, bilmiyorum. Dünyanın hiçbir tarafında gerek futbolda gerek herhangi bir kuruluşta yasaklanarak, pardon kısıtlanarak hiçbir zaman büyüme ve gelişme olmamıştır. Arkadaşlar bu ülkede oyunculara 9-10 milyon euro bonservis bedeli verilmedi mi? Ne derlerse uyacağız. Problemi nerede olduğunu çözmemiz lazım. Oyuncuyu yerli ve yabancı diye ayıramazsınız. Yabancı oyuncu, yerli oyuncu ne demek? Bakıldığında son zamanlarda Türkiye'den birçok oyuncu dışarıya gitmiş. Son senelerde en çok oyuncu satılmış, stoperlerimiz dünya çapında. Demek geçen sene bu kural gelse, Ozan Kabak'ı satamayacaktık! Bizim yetiştirmede sıkıntımız var. Herkes diyor ya 'Altyapı yok' yetiştiremiyoruz ki. Şimdi herkes hazırlansın tekrar 3-0 mağlubiyetlere, herkes çetere tutacak. Bugün dünya şampiyonu olanların hepsinde bu serbest... Kısıtlanarak, yasaklanarak insanlar gelişemez, büyüyemez.” söylemlerinde bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya