SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Veteran futbolcudan yardım! Böylesi görülmedi!

FUTBOL | 03.04.2020 15:42

Koronavirüse karşı maske, önlük bağışları önem arz etse de Faustino Asprilla, Kolombiya'ya prezervatif yardımında bulunacağını açıkladı.

Veteran futbolcudan yardım! Böylesi görülmedi!

Koronavirüste ölüm ve vakaya yakalananların sayısı her geçen gün artıyor... Nikaragua, Belarus, Angola ve birkaç ülke dışında sportif faaliyetlerini sürdüren ülke bulunmuyor.

Karantina dönemini evinde izole şekilde geçiren yıldızlar, yardım kampanyalarına da imza atıyor. Örneğin Süper Lig'de forma giyen bazı isimler maaşlarının bir bölümünü bağışladılar bile...

Tesislerini sağlık çalışanlarına açan kulüplerin yanında hastanelere; maske, önlük ve solunum cihazı yardımınında bulunan birçok isim; bu sancılı süreçte elini taşın altına sokmaktan geri kalmadı. Dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağının da ilan edilmesi; gıdada da sıkıntıların yaşanmasına yol açtı. Sporcular, ton ton gıda yardımında da bulundular.

Onca yardım kampanyasının olduğu yerde bir bazı ilginçlikler de yaşanmıyor değil... 2004'te aktif futbolculuk yaşamını noktalayan Faustino Asprilla, yardım kampanyasına farklı bir soluk getirdi.

Bir dönem Parma ve Newcastle takımlarında forma giyen eski Kolombiyalı futbolcu, şu anda bir prezervatif fabrikasının sahibi durumunda. Furbolculuk yıllarında 'Tino' lakabıyla anılan Asprilla, ülkesine bağışta bulunma sözü verdi. Condoms Tino adına acil durum ilan edilen ülkesine 100 bin prezervatif vermeye karar verdiğini açıkladı.

Corriere dello Sport'a açıklamalarda bulunan 50 yaşındaki Kolomiyalı işadamı, "Koronavirüs için bu karantina zamanlarında çocuk yapmak hiç de iyi bir fikir değil.

Elimde; 3 milyon 580 bin kadar prezervatif var. İnsanların stoklarımı tüketmeme yardımcı olmalarını istiyorum. Hepsini kullanmam çok zor. Fabrikayı yeniden açana kadar 100 prezervatifi halkıma hediye etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya