SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç camiaya seslendi: Karşılarında duracağız!

FUTBOL | 04.12.2019 15:16

Ali Koç camiaya seslendi: Karşılarında duracağız!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertlilerin kulüp dergisinin aralık ayı sayısında bir yazı kaleme aldı. Ali Koç’un kaleme aldığı yazıdan satır başları şu şekilde:

“Ülke futbolunda adil bir ortamın yaratılamadığı ve sisteme güvensizliğin oluştuğu konusunda herkes hemfikir olmuştur. Ben ve yönetici arkadaşım göreve geldiğimiz günden beri bu güvensizlik ortamını gidermek için her türlü taşın altına elimizi sokacağımızı belirtmiştik. Ancak biz adalet ve eşitlik dedikçe bilhassa Fenerbahçe aleyhine alınan kararlar günden güne arttı.

Bulunduğumuz noktada hiçbir sorumlu kendini suçlu görmüyor. Kimse çözüm üretmediği bir futbol sisteminin tıkanması son derece normaldir.  Biz hiçbir koşulda ayrıcalık talep etmiyoruz. Ancak VAR uygulamasında ve hakem kararlarında artık bir standardın sağlanması şarttır.

Sezon başından beri Fenerbahçe’nin kazandığı maçlarda görev alan hakemler bir sonraki maç dinlendiriliyor. Fenerbahçe’nin puan kaybettiği maçlarda düdük çalan hakemler ise sonraki maçta görev alabiliyor. Bunun sebebi nedir?

Bir Fenerbahçe maçında Video Yardımcı Hakem odasının pozisyonu 4 dakika 17 saniye boyunca incelemesini anlayamıyoruz. Avrupa’da benzer pozisyonların kontrolü 20 saniyede tamamlanıyor. Eğer hakem kenardaki ekranın başına çağırılıyorsa süre en fazla 60 saniye oluyor, sonra karara bağlanıyor. Bu bile durumun vehametini ortaya koyuyor. VAR sistemi Fenerbahçe için farklı, rakipler için farklı kullanılıyor.

Hakem hataları başta olmak üzere Türk futbolunda olan bitene genel bir bakış atıldığında çelişkili kararların uygulandığı görülmektedir. Birçok soru işareti çözüme ulaşmak zorundadır. Birçok durum açıklamaya muhtaçtır. Ligin başından beri yaşanan onca olaya rağmen Merkez Hakem Kurulu’nun hiçbir açıklama yapmaması çok tuhaf bir durumdur.

Ancak yaşanan tüm bu olumsuz gelişmelere bizi hedefimizden saptıramayacaktır. Fenerbahçe, haklılığından aldığı güçle bu olumsuz atmosferin karşısında duracak ve iklimi değiştirmek için çaba sarfeden diğer kulüplerle birlikte elinden gelen gayreti gösterecektir. Biz geçmişte olduğu gibi günümüzde de aynı adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz. Biz bu olumsuz şartlarla uğraşırken taraftarımızdan tek beklentimiz, kulübümüzün arkasında durmaları ve destek olmalarıdır. En büyük gücümüz olan taraftarımız, takımımızın yanında durmalıdır.

Fenerbahçe bugüne kadar en olumsuz şartlarda bile gülmesini bilmiş ve sarı-lacivert formasını başarılara ulaştırmıştır. Yine aynısı olacaktır.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya