SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe'de Comolli'yi istifaya götüren süreçte neler yaşandı?

FUTBOL | 16.01.2020 13:18

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, görevinden istifa etti.

Fenerbahçe'de Comolli'yi istifaya götüren süreçte neler yaşandı?

Fenerbahçe’de bir dönem sona erdi

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, görevinden istifa etti.

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, deneyimli spor adamının sarı lacivertlilerdeki görevinden istifa ettiği duyruldu. Comolli’ni ayrılık sürecine iten süreçte, Rogon menajerlik ajansıyla ortka çalıştığı ve hep aynı şirketin oyuncularını Fenerbahçe’ye getirdiği iddiaları ortaya atıldı.

HAYAL KIRIKLIĞI TRANSFERLER

2011’den beri herhangi bir kulüpte görev almayan ancak Fenerbahçe’de Ali Koç’un başkanlığa seçilmesinin ardından göreve getirilen Comolli, transfer çalışmalarıyla gündemden düşmedi. Fenerbahçe’deki ilk sezonunda takımın teknik direktörlük koltuğuna Phillip Cocu’yu getiren Comolli, Leicester City’den Islam Slimani’yi, Swansea City’den Andre Ayew’i, Lille’den Yassine Benzia’yı kiraladı ve ayrıca Diego Reyes, Michael Frey ve Jailson gibi isimleri kadroya kattı.

ERSUN YANAL DA ÇARE OLMADI

Comolli’nin getirdiği isimlerin gösterdiği kötü performansın ardından Fenerbahçe tarihinin en korkunç sezonlarından birini yaşayarak 2018/2019 sezonunun ilk devresini küme düşme hattında tamamladı. Teknik direktörlüğe Ersun Yanal’ın getirilmesinin ardından da yapılan takviyeler birkaç istisna hariç olumlu sonuç vermedi. Tolga Ciğerci, Miha Zajc, Victor Moses, Ferdi Kadıoğlu ve Tolgay Arslan gibi isimler beklenen performansı sergileyemedi.

ALİ KOÇ’LA GERGİNLİK

Fenerbahçe’nin kiralık olarak kadrosuna kattığı Simon Falette transferinde kamuoyunun tepkisiyle karşılaşan Damien Comolli, transferi başkan Ali Koç’un gerçekleştirdiğini ve kendisinin transferle bir ilgili olmadığını açıklamıştı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da çalıştayın ardından yaptığı açıklamada, Comolli’nin twitter hesabından yaptığı açıklamaların yanlış olduğunu belirterek, “Bu kadar transfer yaptık, şimdi mi twitter hesabı açtın? Benim yapacağım bir açıklama ile bütün bulanıklık giderilebilirdi” ifadelerini kullanmış ve Comolli’nin görevine devam edeceğini belirtmişti. Ancak Comolli bugün istifasını yönetime sundu ve ayrılık resmileşti.

TERCÜMAN DENİZ’DEN OLAY PAYLAŞIM

Fenerbahçe’de Damien Comolli döneminde görevden ayrılan takım tercümanı Deniz Sarıtaş, Comolli’nin ayrılığının ardından “Çalıştığın ülkeyi küçümse, sürekli insanlara iftiralar at, arkadan konuş, kuyu kaz. Üç kuruş maaşla çalışan insanları bile paranoyalarınla kovdur. Kendi eksikliğin anlaşılmasın diye iş bilen herkesle çatış. Bir gün sana da gelecekti sıra. Güle güle” paylaşımını yaptı.

Damien Comolli’nin Fenerbahçe’ye yaptığı transferler şöyle: Benzia, Reyes, Tolga Ciğerci, Andre Ayew, Serdar Aziz, Sadık Çiftpınar, Ferdi Kadıoğlu, Barış Alıcı, Islam Slimani, Berke Özer, Michael Frey, Harun Tekin, Tolgay Arslan, Miha Zajc, Jailson, Garry Rodrigues, Max Kruse, Mevlüt Erdinç, Allahyar Sayyadmanesh, Emre Belözoğlu, Altay Bayındır, Zanka, Deniz Türüç, Vedat Muriç, Luiz Gustavo, Simon Falette.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya