SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe yeni transferine lisans çıkaramıyor!

FUTBOL | 12.01.2020 13:58

Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde kadrosuna kattığı Simon Falette’ye harcama limitindeki sorunlar nedeniyle lisans çıkaramadı. Ali Koç, bu problemi çözmek için TFF yetkilileriyle Riva'da bir toplantı gerçekleştirdi.

Fenerbahçe yeni transferine lisans çıkaramıyor!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Cuma günü Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki tesislerine giderek, TFF yetkilileriyle birtakım görüşmeler gerçekleştirdi. Koç, harcama limiti karmaşasını aşabilmek için her türlü çözüm yolunu arıyor. Geçtiğimiz cuma günü, Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle Riva'da bir toplantı gerçekleştiren Ali Koç, harcama limitindeki problemleri masaya yatırdığı öğrenildi.

TAHKİMDEN KÖTÜ HABER

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ve Beşiktaş, Tahkim Kurulu’na harcama limitlerine itirazda bulunmuştu. Dün, Tahkim Kurulu yapılan itirazları değerlendirerek kararını açıkladı. Tahkim Kurulu, kararda Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yaptığı başvuruyu reddettiğini belirtti. İtirazın sonucuyla birlikte sarı-lacivertlileri sorunlu bir süreç bekliyor.

YAPILACAK TRANSFERLERE LİSANS YOK

Yaptığı ilk transferde çıkmaza giren Fenerbahçe, bu duruma çare bulamazsa; yapacağı diğer takviyelerde de aynı durumu yaşayacak. Hali hazırda Simon Falette’nin lisansını çıkaramayan sarı-lacivertliler belirsiz bir sürecin içinde…

KAYSERİSPOR MAÇINDA YOK

Bu durumda Kanarya, 2 gün sonra Kayserispor’la oynayacağı Türkiye Kupası mücadelesinde Gineli stoperden yoksun sahaya çıkacak. Fenerbahçe’nin yaptığı ve yapacağı transferlere lisans çıkarabilmek için 85 milyon TL’lik eksi bakiyeden artıya geçmesi gerekiyor.

SON TARİH 31 OCAK

31 Ocak 2020 gününe kadar süresi bulunan sarı-lacivertlilerin, limit problemini çözemediği takdirde ne Simon Falette’ye ne de yapacağı transferlere lisans çıkarabilecek. Öte yandan bu durum sol bek ve forvete yapılacak transferlere de büyük engel teşkil ediyor.

ÇARE FUTBOLCU SATIŞI

Çözümlerden biri oyuncu satışı olarak görülüyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un 1907 Derneği’nde söylediği, “Takımımızdan bir oyuncuya ciddi bir teklif var” söylemiyle akıllara Ozan Tufan’ı getirdi.

Öte yandan Fenerbahçe, Yapı Kredi Bankası’yla bir şirketler birliği oluşturarak, borçlarını yapılandırdığını ve hatta 40 milyon TL kara geçtiği iddiaları atılmıştı.

TARAFTAR SOL BEK DE İSTİYOR

Sosyal platformlarda yıllardır sol bek transferi yapılmadığına vurgu yapan sarı-lacivertli taraftar, Simon Falette’ye lisans çıkarılamamışken; sezona yine sol beksiz devam etmek istemediklerini dile getirdiler.

COMOLLI’DEN FALETTE ÇIKIŞI

Hakkında çıkan söylentilere daha fazla dayanamayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Damien Comolli, bir Twitter hesabı açarak, Simon Falette transferine açıklık getirdi. Comolli, “Falette transferini kesinlikle ben gerçekleştirmedim. Başkan ve ekibinin transferiydi bu. Ayrıca ROGON şirketiyle de hiçbir bağım yok. Onlarla sadece Tolga ve Luiz Gustavo için görmüştüm. Bu söylentileri çıkaranlarla yargıda hesaplaşacağız” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya