SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe, Obradovic hakkındaki kararını verdi!

FUTBOL | 16.11.2019 23:21

Fenerbahçe, Obradovic hakkındaki kararını verdi!

Fenerbahçe Beko'da son dönemde alınan kötü sonuçların ardından sular durulmuyor. Son olarak CSKA deplasmanındaki 88 - 70'lik mağlubiyet ve maçın sonlarında Başantrenör Obradovic'in molada oyunculara hakaret etmesi hem yerel hem de ulusal basında çok tartışıldı. Bunun üzerine birçok haber sitesinde Fenerbahçe'nin Obradovic ile yollarını ayırmayı düşündüğü ve yönetimin tecrübeli koçtan kötü gidişe dair bir izah yapmasını istediğini söylenirken, Fenerbahçe kulübünden bugün konuyla ilgili bir açıklama geldi. 

Yapılan açıklamada Zeljko Obradovic'e desteğin devam ettiği belirtilirken, sosyal medyada ve basında Obradovic'in istifa ettiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Kulüp yönetiminin Obradovic'in arkasında olduğu özellikle vurgulanırken, başarılı koça her koşulda destek olunacağı ve takımı başarıya götüreceğine dair inancın devam ettiği bildirildi.

Açıklamanın devamında Ahmet Ercanlar tarafından basına servis edildiği belirtililen; Obradovic'in yönetimin görüşme talebini reddettiği ve pazartesi günü Ali Koç ile görüşme ayarlamak istediği iddiası da yalanlandı.

CSKA MAÇINDA NELER YAŞANMIŞTI?

Fenerbahçe'nin CSKA'ya 88 -70 mağlup olduğu maçta Zeljko Obradovic'in mola esnasında oyunculara gösterdiği tepki çok tartışıldı. Tecrübeli koç mola esnasında, TV'ye de yansıyan görüntülerde, "İyi adamlarsınız. Kendinize göre iyi adamlarsınız. Sizi, hepinizi s.....! Gigi Datome seni de s......! Hepinizden utanıyorum. Melih Mahmutoğlu senden de utanıyorum." ifadelerini kullanmıştı. Bu görüntülerin ardından hem Türkiye hem de Avrupa basının Obradovic'in bu tepkileri çok tartışılmıştı. 

OBRADOVIC'İN MAÇTAN SONRA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

CSKA maçının ardından basının karşısında geçen Obradovic, çok kötü bir maç oynadıklarını söyleyerek, "Bir kötü maçı daha bitirdi. Euroleague'de oynadığımız maçlar ekstra motive olduğumuz maçlar olmalı. Üst üste 2 kere kendi salonumuzda oynadıktan sonra ve taraftarımız desteğini, sevgisini, idman ziyaretine gelerek bize yaptıkları jestleri gördükten sonra bu böyle olmalıydı." ifadelerini kullandı.

"TARAFTARIMIZIN MESAJINI ANLAMADIĞIMIZ KESİN"

Taraftarın gösterdiği desteği boşa çıkardıklarını söyleyen tecrübeli koç, "Bugün görüyoruz ki taraftarın bize son 2 maçta vermek istediği mesajı kesinlikle anlamamışız. Onlara bugün izlettirdiğimiz maç için özür dilemek istiyorum. Üzülerek söylemek istiyorum ki bu durumu değiştirmek oldukça zor. Her gün konuşuyoruz ama bu sanırım yeterli değil. Son çeyreği hepimiz izledik. Sadece 2 faul yapmışız ve onların attığı sayıları izlemekten başka hiçbir varlık gösteremedik. Bu zaten her şeyi anlatıyor." diyerek sözlerini noktaladı.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya