SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Fenerbahçe ile ilgili olumlu ifadeler vardı'

FUTBOL | 27.09.2019 22:33

'Fenerbahçe ile ilgili olumlu ifadeler vardı'

Fenerbahçe'nin Şike Davası’nın 13. duruşma periyodu Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu’nda sona erdi.

20 iş günü boyunca devam eden 13. celsenin tamamlanmasının ve ara kararın açıklanmasının ardından Fenerbahçe'nin Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu. Bir sonraki duruşmanın 6 Ocak-17 Ocak 2020 tarihleri arasında olacağını ifade eden Pekin, ilerleyen günlerde daha detaylı açıklama yapacaklarını söyledi

Ara karar hakkında görüş bildiren Fethi Pekin, 

“Tüm kamuoyunun ve Fenerbahçe camiasının bildiği gibi son duruşma celsesi 2 Eylül’de başladı ve bugün sona erdi. Bütün bu süreçte, başından itibaren sırası gelen sanıkların ifadeleri alınmaya devam etti. İfadelerini vermeleri sonrasında talepleri alındı ve bugün de mahkeme ara kararı verdi. Bu bir aylık aşamada çok önemli gelişmeler oldu.

En önemlilerinden birisi, daha duruşmanın ilk haftasında Ergenekon Davası’nda çıkan gerekçeli kararda Fenerbahçemiz ile ilgili son derece önemli ve olumlu ifadelerin yer alması oldu. Bunun devamında da sanıkların ifadeleri alınmaya devam etti.

Bugüne kadar da geldik. Mahkeme; her gün sabahtan akşama kadar, dün özellikle gece yarısına kadar görevlerini ifa ettiler. Bizim kulübümüzü temsil eden avukatlarımız da bilfiil her gün fiziken duruşmaları takip ettiler. Taleplerimizi bildirdiler. Ara karar ise 60 sayfa, uzunca bir karar. Son bölümünde, önceki ara kararlarla benzeyen kararlar var.

En önemlileri de bazı sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, bazı sanıkların tutuklu olarak geçirdikleri süre göz önünde bulundurulduğunda adli kontrol şartıyla tahliyelerine, eksik tüm delillerin toplanması için tekiden müzekkereler yazılmasına, bir sonraki celsede ilk aşamada dinlemeyi düşündüğü tanıklar için mahkemenin davetiye çıkartılmasına, sanıklar esas hakkındaki ilk savunmaları bitirdiğinden bu aşamadan sonra yargılamayı uzatacak yeniden keşif veya dijital materyallerin tekraren incelenmesi gibi her türlü talebin reddine, müştekiler için ayrıca davet çıkartılarak çağrılmalarına gerek olmadığına, dosyayı takip etme yükümlülüğünün müştekiler üzerinde olduğuna ve bir sonraki duruşmanın iki hafta süreyle, 6 Ocak-17 Ocak 2020 tarihleri arasında yine Silivri’de yapılmasına karar vermiştir.

Bu ara kararın ardından biz hukukçular olarak hem Hukuktan Sorumlu Yöneticiler olarak ben ve Sayın Alper Pirşen hem de avukatlarımız detaylı bir şekilde konuyu masaya yatırarak inceleyeceğiz. Televizyonumuza da çıkıp önümüzdeki günlerde konuyu, bir aylık süreci ve ileriye yönelik olası aşamaları tüm camiamızla paylaşacağız.” 

ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya