SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

'Türk futbolu tepeden tırnağa temizlenmeli'

FUTBOL | 04.11.2019 21:23

'Türk futbolu tepeden tırnağa temizlenmeli'

Fenerbahçe, liderlik umutlarıyla gittiği Kayseri deplasmanından boynu bükük ayrılmış sarı-lacivertlilerin teknik patronu Ersun Yanal da sorumluluğu üzerine almıştı.

Fenerbahçe’nin kurguyla şampiyon olacağını iddia edenlere de selam gönderen Yanal, "Sezon sonunda puan tablosuna baktığımızda herkesi arkamızda göreceğiz" açıklamasını yapmıştı.  

Bugün de sarı-lacivertli kulüp, resmi siteden; 'Savcılarımızı ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu göreve davet ediyoruz!' şeklinde bir açıklama yayınladı.

Kanal kanal gezmeme, yaşanan her olayın ardından sıcağı sıcağına açıklama yapmama konusunda kararlı bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz.

Biz bu duruşumuzu kararlı ve duyarlı şekilde koruma noktasındayız. Ancak futbolun bazı paydaşlarının ne yazık ki bu sorumluluktan giderek artan bir şekilde uzaklaşarak hareket ettiğini görmekteyiz.

Bazı spor yorumcuları ve medya mensuplarının, sezonun ilk haftasından itibaren başlattıkları;

Ligde operasyon var, kurgu var, örgüt var şeklindeki iftiralar, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre açıkça suç teşkil etmekte.

Medyadaki spekülatif ve manipülatif yorumlarla camiaları ve taraftarları birbirine düşman eden, hakemler üzerinde baskı oluşturmayı hedefleyen şahıs ve kurumlara karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarını 6222 sayılı kanun kapsamında acileb göreve davet ediyoruz.

Kayseri maçından sonra gün gibi ortaya çıkan ve iyi niyetle açıklanamayacak bazı durumlara dair bazı durumları kamuoyunun gündemine getirmek isteriz...

Sezon başından beri futbol takımımızın karşılaşmalarının yöneten orta hakemler, kazandığımız müsabakaları takip eden haftalarda ne tesadüftür ki; hiçbir maçta düdük çalmamışlardır.

Bu durum, kazandığımız 5 farklı maçın ardından da istisnasız aynı şekilde devam etmiştir.

Gaziantep FK maçının üzerinden geçen 9 haftada; özellikle de Antalya ve Trabzon müsabakalarında; rakiplerimize benzer pozisyonlarda penaltı verilirken bize hiçbir maçta penaltı kararına hükmedilmemiştir.

Dün akşamki maçın 12. dakikasında, Vedat'a yapılan darbe, tüm futbol otoriteleri tarafından penaltı olarak kabul edilmişti. Bu pozisyon başta olmak üzere, lehimize penaltı verilmesi gereken hiçbir pozisyonda VAR’a dahi gidilmedi. Adeta görmezden gelindi..

Kumpas ve saldırılara boyun eğmeyen biz Fenerbahçe Spor Kulübü, ortadaki bu tabloya rağmen, sağduyulu adımlar atmaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Ancak ifade ettiğimiz gibi Türk futbolunun tepeden tırnağa bir temizliğe ihtiyacı olduğu da bir gerçektir.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; Türk futbolunu çok ciddi bir kaosa sürükleyebilecek ilgili söylemler hakkında, TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ile Türk sporunun aydınlık yarınları için çok önemli bir yeri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli savcılarını göreve davet ediyoruz!

Artık özlenen adil düzene kavuşmanın bir hak olduğunu haykırıyoruz. Bir an önce incelemeler başlatılmasını talep ediyoruz.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya