SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Fenerbahçe TFF'nin kural hatası kararı için Tahkim'e gidiyor

FUTBOL | 02.10.2019 13:45

Fenerbahçe TFF'nin kural hatası kararı için Tahkim'e gidiyor

Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor maçında kural hatası olmadığına hükmeden Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı kararı Tahkim Kurulu'na taşıma kararı aldı.

Sarı-lacivertliler, kulübün resmi internet sitesinde 'bilgilendirme' başlığı ile yayınlanan açıklamada Fenerbahçe'nin talebiyle ilgili olarak verilen ret kararını haklı hukuki gerekçelerle katılmadıklarını ve TFF Tahkim Kurulu nezdinde gerekli başvurunun yapılacağını kamuoyu ile paylaştı.

Fenerbahçe başvurusunda Merkez Hakem Kurulu'nun görüşünü, MHK görüşüne esas alındığı belirtilen IFAB görüşünü ve bu görüşün istenmesi amacıyla yapılan tüm yazışmaları talep etti.

Sarı-lacivertliler, TFF yönetiminin aldığı kararın ilgili sayfasının sureti de telep etti.

Kulüpten yapılan açıklama bu taleplerin karşılanması ile birlikte adil bir yargılama ve güçlü bir savunma gerçekleştirilebileceği vurgulandı.

İstenilen belgelerin kulübe ulaşması ve yapılacak incelemeler sonrasında detaylı başvurunun yapılacağı vurgulandı.

Sarı-lacivertiller ayrıca başvurularının haklılığı konusunda kulübün görüş ve güveninin tam olduğunun altını çizerken sürecin tamamlanana kadar en etkin şekilde takip edileceği ifade edildi,

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya