SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe yıldızsız yoluna devam ediyor!

FUTBOL | 11.08.2021 15:56

Fenerbahçe Kulübü yaptığı açıklama ile bundan sonra formalarında yıldız kullanmayacaklarını duyurdu.

Fenerbahçe yıldızsız yoluna devam ediyor!

Fenerbahçe Kulübü’nden flaş açıklama… Sarı-lacivertliler, geçtiğimiz günlerde başkan Ali Koç’un vurguladığı yıldızsız formalar için gerekli başvuruyu yapmışlardı. Bugün TFF’den gelen kararı Fenerbahçe Kulübü, resmi olarak paylaştı.

Artık sarı-lacivertlilerin formalarında yıldız bulunmayacak! Başkan Ali Koç, bu kararın 28 şampiyonluğun tescil edilmesi halinde de devam edeceğini belirtmişti.

İşte Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklama:

“Kulübümüz, 9 Ağustos 2021 tarihinde, 2021-2022 futbol sezonundan itibaren geçerli olmak üzere Fenerbahçe Futbol A.Ş. arması görsellerinde Türkiye Futbol Federasyonu Sportif Ekipman Talimatı’nın “Şampiyonluk Yıldızları” başlıklı 16. maddesi kapsamında kulübümüze tanınan “yıldız takma” hakkımızı kullanmayacağımızı, bu kapsamda Türkiye Futbol Federasyonu ve birimleri ile yayıncı kuruluş başta olmak üzere tüm ilgililerce kulübümüzün armasının kullanıldığı her türlü kayıt, görsel, belge ve sair mecrada armanın üzerinde yer alan yıldızların kullanılmaması talebimizi Türkiye Futbol Federasyonu’na iletmiştir. İlgili talebimize istinaden Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen yanıt aşağıda tüm camiamızın ve kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır.”

Daha sonra sarı-lacivertli kulüp, TFF’den gelen yazışmayı şu şekilde aktardı:

“İLGİ: 09.08.2021 tarih ve 407 sayılı yazınız.

İlgi yazınız ile 2021-2022 futbol sezonundan itibaren geçerli olmak üzere Sportif Ekipman Talimatı’nın 16.maddesi hükmü gereği logonuzun üzerinde yıldız takma hakkınızı kullanmayacağınızı belirtmektesiniz.

Anılan talimat maddesi;

“En üst profesyonel ligde şampiyon olmuş kulüpler, her 5 şampiyonluk için bir yıldız takma hakkına sahiptirler”

Hükmünü içermektedir.

Yukarıda belirtilen düzenleme ve talebiniz doğrultusunda; Federasyon kayıtlarımızdaki logonuz, ilgi yazınız ekinde Federasyonumuza gönderilen aşağıdaki logo ile değiştirilmiştir.”

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya