SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Fenerbahçe'den Alanyaspor maçı hakkında yeni açıklama!

FUTBOL | 18.10.2019 23:52

Fenerbahçe'den Alanyaspor maçı hakkında yeni açıklama!

Süper Lig'in 4. haftasında oynanan ve Aytemiz Alanyaspor'un Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup ettiği maçın ardından, sarı lacivertli ekip maçta kural hatası olduğuna ilişkin itirazda bulunmuş ancak Fenerbahçe'nin bu itirazı MHK, TFF ve Tahkim Kurulu tarafından reddedilmişti.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Fenerbahçe'nin Hukuktan Sorumlu Yöneticisi Alper Pirşen, alınan bu kararı sarı lacivertlilerin televizyon kanalına değerlendirdi.

'ZEKERİYA ALP'İN AÇIKLAMALARINDAN RAHATSIZ OLDUK'

Daha Fenerbahçe başvuru yapmadan MHK Başkanı'nın çıkıp 'Kural hatası yoktur' demesini eleştiren Alper Pirşen, bu açıklamanın ardından Zekeriya Alp'in karar merci olmadığına ilişkin yaptığı yorumu da hatırlatarak, bu noktada keskin bir görüşün verilmesinin o makamın yapmaması gereken bir şey olduğunu savundu.

MHK Başkanı'nın yapılan toplantılarda yer almaması gerektiğini savunduklarını belirten Alper Pirşen, bu çağrının görmezden gelindiğini, kulüp olarak bu durumdan çok rahatsız olduklarını, görüş bildiren kişinin başkanlığını yaptığı heyetin kararı verdiğini ve dünya futbolunda olmayacak şeylerle karşılaştıklarını açıkladı.

'BİRİLERİNİN BU KARARIN BÖYLE ÇIKMASI İÇİN YOĞUN ÇABA SARF ETTİĞİNİ ANLIYORUZ'

Birilerinin bu kararın böyle çıkması için yoğun çaba gösterdiğini anladıklarını belirten Pirşen, TFF'nin yaptığı konuşmaların dışarı sızdırıldığını, her şeyin üst üste konulduğunda ortaya anormal bir durumun çıktığını, bazı üst düzey profesyonellerin de kararı manipüle etmek için pazar günü haber yaptırıp salı günü yapılacak olan programı yaptırmamak için propaganda yaptıklarını da iddia etti.

TFF ve MHK'nin aldığı kararın ardından Tahkim Kurulu'na başvuru yapmak için dosyayı görmek istediklerini de açıklayan Pirşen, IFAB'a kendileri aleyhinde bir yazılı görüşleri olup olmadıklarını sorduklarını ve böyle bir görüş yapmadıklarını Fenerbahçe'ye bildirdiklerini söyleyerek, federasyonun kendilerine yazılı bir görüş verdiklerini söyledi.

'6 İSİMDEN 4'Ü TAÇ ATIŞI BİR KEZ KULLANILDI DİYOR'

Maçta taç atışının iki kez yapıldığını bile tespit edemediklerini söyleyen Pirşen, MHK'nın raporlarını istediklerini ve Merkez Hakem Kurulu'nun da raporları son gün Fenerbahçe'ye verdiğini belirterek raporları inceledikten sonra dehşete düştüklerini de açıkladı. Müsabakada 6 görevli ismin bulunduğunu ve bu 6 isimden 4'ünün taç atışının bir kez yapıldığını söylediğini ifade eden Pirşen, bu farklılığa kimsenin dikkat etmediğini de sözlerine ekledi.

Aut atışı pozisyonunda da teknik olarak bilirkişinin pozisyonlar hakkında bilgi vermesini istediklerini ancak MHK'nın bu talebi reddettiğini ve karar verdiklerini belirten Pirşen, kendilerini kararın değil yaşanan sürecin olduğunu da itiraf etti.

'FUTBOLUMUZDA TAM BİR GÜVEN OLMALI'

Taç atışını hafife almamaları gerektiğini de bildiren Pirşen, Avrupa'da taç atışı için antrenörlerin görevlendirildiğini, ortada da hatalı bir uygulama varsa maçın tekrarının gerektiğini, bu kararın alınması için de sonuna kadar mücadele ettiklerini belirterek bu yaşanılan şüphelerle ülke futbolu olarak sıkıntı yaşayacaklarını, futbola tam bir güven gelmesi gerektiğini ve karardan memnun olmamalarına rağmen saygı duyduklarını da söyleyerek sözlerini tamamladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya