SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe'den Max Kruse'ye ağır darbe!

FUTBOL | 15.09.2020 09:25

Fenerbahçe'den tartışmalı bir şekilde ayrılan Alman oyuncu Max Kruse, eski kulübüne 18 milyon Euro, tazminat ödemek zorunda kalabilir!

Fenerbahçe'den Max Kruse'ye ağır darbe!

Geçen sezonun başında bedelsiz bir şekilde takıma katılan Max Kruse, pandemi döneminde ödenemeyen maaşları bahane ederek takımdan ayrılma kararı almıştı. Bu kararı tek başına yani tek taraflı alan Kruse’nin hukuksuzluk yaptığı yönündeki tartışmaları da beraberinde getirdi.

“18 milyon Euro!”

Sözleşmesini tek taraflı fesheden Alman oyuncuya Fenerbahçe’den 18 milyon Euro’luk (160 milyon) dava açılıyor! Avrupa’nın önde gelen hukuk büroları da bu davanın kazanılmaması için hiçbir gerekçe olmadığını belirtiyor.

“Komisyon dahi istendi”

Avrupa’nın en iyi hukuk büroları, Kruse olayını üstlenmek için Fenerbahçe ile temasa geçtiler. Sonuca göre anlaşma yapmayı vaat eden bürolar, kazanılan tazminattan dahi komisyon istedikleri ortaya çıktı. Bu da davanın Fenerbahçe lehine sonuçlanma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunun bir belirtisi olarak görülüyor.

“Pandemi vurgusu”

Ayrıca Max Kruse’ye pandemi dönemine kadar ödenen tüm ücretlerin belgeleri de dosyaya eklenirken; tüm dünyada bu dönemde maaşların ödenmediği vurgusu yapılacağı öğrenildi.

32 yaşındaki forvet, 6 Ağustos’ta Union Berlin’e transfer olmuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya