SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe'den Max Kruse'ye rekor tazminat davası

FUTBOL | 04.09.2020 09:40

Fenerbahçe, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini fesheden Max Kruse için tazminat davası açtı.

Fenerbahçe'den Max Kruse'ye rekor tazminat davası

Alacaklarının ödenmemesi gerekçesiyle Fenerbahçe'yle olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Max Kruse Bundesliga ekibi Union Berlin'e transfer olmuştu. 32 yaşındaki Alman yıldızla mahkemelik olan Sarı Lacivertliler'in rekor bir tazminat talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe'nin hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Alper Pirşen, Transfermakt'a verdiği özel röportajda "Max Kruse, kulübümüze karşı FIFA’da 7,5 Milyon euroluk bir dava açarak ayrıldı. Biz bu davaya ilişkin argümanlarımızı FIFA’ya yolladık. Bunun yanı sıra Max Kruse’ye karşı dava açtık. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak oyuncudan bu süreçteki zararlarımızın giderilmesi için yaklaşık 18 Milyon euroluk bir talebimiz var." ifadelerini kullandı.

Ariel Ortega'nın olaylı ayrılığından sonra Fenerbahçe'ye 11 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kaldığını hatırlatan Pirşen, "Yakın tarihte kulübünden usulsüz şekilde ayrılan futbolcuların 15-20 milyon euro gibi tazminat ödeme yükümlülükleri doğduğu hepimizce biliniyor." şeklinde konuştu. Pirşen, Kruse'nin Union Berlin'e transferinden bonservis bedeli almadıklarını da söyledi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya