SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçeliler'in yardımı deprem bölgesine ulaştı

FUTBOL | 27.01.2020 14:57

Sarı - lacivertli taraftarların yardım paketleri depremden en çok etkilenen şehir olan Elazığ'a ulaştı.

Fenerbahçeliler'in yardımı deprem bölgesine ulaştı

Elazığ ve çevre illeri etkileyen 6.8 şiddetindeki depremin ardından 'Kadıköy Paylaşıyor' sloğanıyla başlatılan yardım kampanyasına Fenerbahçeli taraftarlar da büyük ilgi gösterdi. Sarı - lacivertli taraftarların yardım paketleri depremden en çok etkilenen şehir olan Elazığ'a ulaştı. 

KADIKÖY BELEDİYESİ BAŞLATTI, CAMİA DESTEK YAĞDIRDI

Kadıköy Belediyesi tarafından başlatılan kampanyaya destek veren Fenerbahçe Kulübü taraftarlarına çağrıda bulunup kampanyaya katılmaya davet etti. Ligde geride kalan 19. haftada Ülker Stadı'nda cumartesi günü oynanan Medipol Başakşehir mücadelesi öncesinde de Yoğurtçu Parkı'nda bir yardım noktası oluşturulmuş. böylelikle maça gelen sarı - lacivertli taraftarlar kampanyaya destek verebilmişti.

Saat 19.00'da başlayan Başakşehir karşılaşması öncesi Yoğurtçu Parkı'na gelen Fenerbahçe taraftarları, Kadıköy Belediyesi'ne ait araçlara yardım paketlerini teslim etti. Ayrıca 90 dakikanın tamamlanmasıyla birlikte de tribünlerden atılan bere ve atkılar da toplanıp yardım TIR'larına ulaştırıldı.2 KONVOYDA TOPLAM 2050 KOLİ DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTI

Toplanan yardımlar bulunduğu 2 konvoy depremin yaşandığı bölgeye ulaştı. Fenerbahçeli taraftarca toplanan yardımlar ve vatandaşların katkısı belediyenin araçlarının içinde yer aldı. Ağırlıklı olarak bot, kışlık giysi ve battaniye gibi yardımların  yer aldığı ilk TIR'la 776 koli ulaştırıldı. 2. konvoy ise TIR ve kamyondan oluşurken bu konvoyda bulunan 1274 koli de deprem bölgesine ulaştı.

ÜLKER STADI'NDA SAHA KENARINA ATKI VE BERE YAĞDI

Kadıköy'de oynanan Medipol Başakşehir karşılaşmasının son bölümlerinde Fenerbahçeli taraftarlar Elazığ'da depremzedelere ulaştırılması için saha kenarına bere ve atkılarını atmış ayrıca Ülker Stadı'nın tribünlerinde 'Elazığ üşüme Fenerbahçe seninle' tezahüratı yapılmıştı.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya