SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fenerbahçe’nin efsane kaptanı Alex, futbola teknik direktör olarak geri dönüyor!

FUTBOL | 25.11.2020 22:00

Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza, teknik direktör olmaya hazırlanıyor. Souza, 2021 yılında takım çalıştırmak istediğini belirtti.

Fenerbahçe’nin efsane kaptanı Alex, futbola teknik direktör olarak geri dönüyor!

Teknik direktörlük eğitimi alan ve Coritiba'da staj yapmakta olan Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza, futbola geri dönüyor. 43 yaşındaki Brezilyalı, teknik direktörlük kariyeri ve hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 

Alex de Souza'nın teknik direktörlük ile ilgili açıklamalarından önemli detaylar;

"Gerçekten teknik adam olmaya karar verdiğimde, doğrudan A Lisansı mı yoksa B Lisansı mı almam gerektiği konusundan şüphelerim vardı. İlk olarak Brezilya'da genç oyuncuları eğitmek için B Lisansı'nı seçtim. Profesyonel futbolla ilgilenmeden dört yıl geçirdim. Son iki yılda kendimi öğrenmeye adadım. Ve şimdi kendi alanıma geri dönme zamanım geldi."

“ARTIK BAŞLAMAK İÇİN ZAMAN GELDİ”
"Şans ya da tercihler nedeniyle, oynadığım takımlarda kaptan olduğum için teknik heyet ve yönetimlerle çok fazla konuşuyorsunuz. 2014'te futbola nokta koyduktan sonra yeni kariyer planlamamı yaptım. Formamı çıkardım, ailemle zaman geçirdim, futbol dünyasından uzaklaştım. Yeni kariyerimi hayal ettim, bunun üzerine çalıştım. Ve artık başlamak için zamanın geldiğine inanıyorum."

“2021 YILINDA TEKNİK DİREKTÖR OLMAYA KARAR VERDİM”
"Futbolculuk dönemimde ayrıntılarla çok fazla ilgilenirdim. Teknik adamlık dönemimde de böyle yapacağım. Çok iyi organizasyonla çalışan biriyim, bu yüzden çalıştığım yerin her anlamda organize olmasını istiyorum. Ve ayrıca futbolcularla yakından ilgilenen, onlara çok fazla enerji harcamak isteyen bir teknik adam olacağım. Son yıllarda kulüp çalıştırmak için birçok teklif aldım. Ancak bu teklifleri henüz erken olduğu için kabul etmedim. Akademiye giderek teorik eğitimlerimi tamamladım, lisans aldım. 2021 yılında teknik direktör olmaya karar verdim."

“EĞİTİM ALMADAN BİRÇOK TEKLİF GELİNCE KENDİMİ KÖTÜ HİSSETTİM”
"İnsanlar hala kişinin bilgisine göre değil, adına bakarak anlaşmalar yapıyor. Adımla bir yere gelmek isteseydim zaten çoktan bir yerde çalışmaya başlamış olurdum. Eğitim almadan bu teklifler gelince kendimi kötü hissettim. Benimle aynı kariyerde olmayan, hatta futbolcu olmayan ama teknik adamlık için birçok eğitim almış, bu işe kafa yormuş insanlar var ama onlara teklif yapılmıyor. Kendimi daha iyi hissetmek için bildiklerimi konuşmalıyım ve bu işin eğitimini almalıydım. Bu işin teorik kısmı hakkında bilgim yoktu ve eğitim almaya karar verdim. Neredeyse dört yıldır her gün çalışıyorum. Eski bir futbolcu olarak bu işin teorik kısmı ve pratik kısmı hakkında konuşacak temelim var. Ancak teknik adamlıkta işin pratik kısmını çalışmaya başladığımda kazanacağım."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya