SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

FIFA, koronavirüsle mücadeleye yönelik yardım maçı düzenleyecek

FUTBOL | 18.05.2020 17:01

FIFA, koronavirüs salgınıyla mücadeleye yönelik destek kapsamında düzenlenecek bir yardım müsabakasıyla, pandemiye yönelik tedavi, tanı ve aşı gelişimine destek olacak.

FIFA, koronavirüsle mücadeleye yönelik yardım maçı düzenleyecek

FIFA, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik bir yardım maçı düzenleyeceğini açıkladı. Salgın ile mücadeleye yönelik organizasyon düzenleyeceklerini açıklayan FIFA, bu karşılaşmada elde edilecek gelirlerin; koronavirüs tedavisine, virüsün tanısının ve aşı çalışmalarının geliştirilmesine harcanacağını belirtti. Koronavirüs tedavisinin dünya genelinde adil erişime açık olmasını amaçladıklarını açıklayan FIFA, bu müsabakayla birlikte amaçlarını gerçekleştirebileceklerini umduklarını ifade etti.

FIFA, yardım maçının yerini, tarihini, oyuncularını, formatını ve mekanını henüz belirtmese de; bu durumun önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını açıkladı.

INFANTINO: DAYANIŞMA İÇİNDE OLMA SORUMLULUĞUMUZ VAR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan başkan Gianni Infantino, “Salgınla mücadele etmemiz gerekiyor. Dayanışma içinde olma sorumluluğumuz var. Koronavirüs salgınına karşı elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya