SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

FIFA’dan tarihi öneri!

FUTBOL | 27.04.2020 19:41

FIFA, koronavirüs nedeniyle oluşabilecek fikstür sıkışıklığı nedeniyle takımlara bir maçta 5 kez oyuncu değiştirme hakkı verilebileceğini önerdi.

FIFA’dan tarihi öneri!

FIFA, tarihi bir öneriye imza attı. Koronavirüs nedeniyle sıkışan fikstürlere yeni kararlar getirmeyi planlayan FIFA, bu bağlamda önerilerini sunmaya başladı. Dar maç takviminde futbolcuların sakatlanmamasını isteyen FIFA, söz konusu konu hakkında takımlara 3 oyuncu değişikliği yerine; bu sayıyı 5’e çıkartmalarını önerdi. FIFA’nın yaptığı açıklamada; yoğun maç takviminde ‘aşırı yüklenmeden’ ötürü oluşabilecek sakatlıkları korumak adına, takımlara böyle bir öneri süreceği duyuruldu.

IFAB’DAN GELECEK ONAY BEKLENİYOR

Bu karar uygulandıktan sonra, kulüpler 90 dakika içerisinde 5 oyuncu değiştirebilecek; maç uzadığı takdirde bu sayı 6’ya çıkacak. Takımlar aynı zamanda oyunu soğutmamak için bu değişiklikleri sadece 3 kez oyunu durdurarak yapabilecek. FIFA’nın bu önerisini IFAB uygularsa, bu sezon sonuna kadar bu kurallar etkin hale getirilecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya