SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

FIFA’dan çarpıcı öneri: Maçta tüküren sarı kart görsün!

FUTBOL | 28.04.2020 18:18

FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D’Hooghe, bundan sonra karşılaşmalarda tüküren futbolcuların sarı kart görmesi gerektiğini söyledi.

FIFA’dan çarpıcı öneri: Maçta tüküren sarı kart görsün!

Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde futbola ve spor müsabakalarına ara verilirken, hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

Futbol ve spor karşılaşmalarının tekrar başlaması için takvim çalışmaları sürerken, FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D’Hooghe’den sürpriz bir öneri geldi.

“TÜKÜREN FUTBOLCU SARI KART GÖRSÜN!”

The Telegrafph gazetesine konuşan D’Hooghe, koronavirüs nedeniyle ertelenen maçların yeniden başlatıldığında saha içerisinde tüküren futbolcuların sarı kartla cezalandırılması gerektiğini söyledi. Belçikalı tıp doktoru ayrıca; liglerin tekrar başlamadan önce dikkatlice düşünülmesini ve sağlık koşullarına tamamen uyulması gerektiğini tavsiye etti.

D’Hooghe, futbolcuların saha içerisinde tükürmeleriyle ilgili olarak da, “Tükürmek, hijyenik bir eylem değil. Bundan sakınmak gerek. Belki de sarı kartla cezalandırılabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya