SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Fikret Orman'dan flaş açıklamalar

FUTBOL | 23.01.2020 19:57

Beşiktaş eski başkanı Fikret Orman, kulüp gündemiyle alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman'dan flaş açıklamalar

Beşiktaş eski başkanı Fikret Orman,  gündeme dair açıklamalarda bulundu. Orman'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"ABDULLAH AVCI TARTIŞILMAMALI"

"Hocamızı kamuoyunda tartışmak işi negatife çevirir. Abdullah Avcı tartışılacak bir isim değildir. Her zaman güneşli günler olmaz. Yağmur yağar, kar yağar. Burada başkan ve yönetim kurulunun tavrı çok önemli. Ben Şenol hocaya hep sahip çıktım."

"Beşiktaş'ın 117 senelik bir camia. 15 şampiyonluğu var. Demek ki her sene şampiyon olmamışız. Abdullah Avcı'nın kariyeri, adamlığı belli. Futbol bilgisi yüksek olan bir kişilik. Ona sahip çıkmamız lazım. İstikrar doğrudur. Hoca değiştirmekle başarı gelmez."

"Beşiktaşlı, Türkiye Kupası'nı önemsemez, ben bunu daha önce de söyleyince tepki çekmiştim. UEFA'da keşke elenmeseydik. Beşiktaş her zaman şampiyonluk ister. 3 puanlık sistemde ayağa kalkacaklardır.”

"Beşiktaş'ın çok kaliteli kadrosu var. Fenerbahçe ve Sivasspor maçlarını kazansaydık da bu konuşulacaktı zaten. Sonuca endeksli. Milli takımın santrforu Burak Yılmaz, bizim santrforumuz. Geri 4'lüdeki oyuncuların kariyerleri ortada. Hepsi çok önemli."

"Futbolda esas önemli olan bir takım olabilmektir. Hoca, o takımın bir parçası ama tek parçası değil. Bu bir enerji ve sinerji işidir. Negatif üzerinden gittiğiniz zaman sonuca ulaşamazsınız."

"Ben ve yönetimim devam etseydik Beşiktaş 6 maçlık galibiyet serisini yakalayamazdı."

"AHMET NUR ÇEBİ İLE BİR DAHA BİR ARAYA GELMEM"

"Başkan seçildikten sonra Ahmet Nur Çebi'yi aradım. Açmadı. Sonra mesaj attım hayırlı olsun diye. Sempatik bir mesaj attım. Cevap vermedi. Bu dakikadan sonra da bir araya gelmem ben."

"Oyuncuyu kötülerseniz kime satacaksınız? Beşiktaş tarihinin en önemli transferlerini yaptık. 100 milyona yakın gelir elde ettik. Beni topun içine çekmeye çalıştılar. Ben Ahmet Nur Çebi'ye mesaj gönderttim, 'Beni bu topun içine çekmesinler' ifadelerini kullandım."

"Beşiktaş başkanlığını bıraktığım günden bu yana hep eskiyle alakalı konuşma var. Eskiyi kötüleyen konuşmalar var. Yönetim kurulunun işi bu değildir. Şahsi kine dönüştü bu iş. Çünkü bizim de işimiz bu değil, ihtiyaç halinde destek olmamızdır."

"BIRAKMA SEBEBİM EKONOMİK DEĞİL"

"Beşiktaş'a geldiğimde stat yok, ortada takım yok, sponsorluklar yoktu. Gelirler temlikteydi. Gelirlerin temlikte olması yeni bir şey gibi aktarılıyor. Zaten bütün her şey temlik edilerek devam edildi. Benim bırakma sebebim de ekonomik durum değil."

"Paralar nerede? mevzusu çıktı. Geldiğimiz gün 330 milyon dolar borç vardı. Gelirleri 75 milyon dolardan 250 milyon dolar seviyesine çektik. Şampiyon olduğumuzda ilk işimiz geçmiş sezon borçları ödemek oldu. Hep geçmişten borçla geliyorduk."

"BANA DÜŞMANCA BAKIYORLARDI"

"Beşiktaş camiasının artık benden bıktığını düşünmeye başladım. Stadyumda insanlar bana düşmanca bakıyordu. Eğer o stadyumda geziyorlarsa benim sayemde. Ekibimizle birlikte iyi işler yaptık. Biz Beşiktaş'a kötü bir şey yapmadık. İki sene üst üste şampiyon olduk."

"Ahmet Nur Çebi, 2012'de vergi ve SSK borçlarından sorumlu olmamak için A.Ş'de yönetim kurulu başkanı olmak istemedi. Lisans için ben kefalet imzası attım. Beşiktaş o dönemde de zarar açıklıyordu. O zaman da kendimizi ibra etmiyoruz deselerdi..."

"Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne kadar zaten hep zarar açıklıyordu. İlk kez Şampiyonlar Ligi'nde kar açıkladık. Ahmet Nur Çebi de vardı. Bütün evraklar kulüpte. Mahkemeye gitsinler o zaman."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya