SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Türkiye her zaman futbola tutkuyla bakıyor'

'Türkiye her zaman futbola tutkuyla bakıyor'

Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde yarın akşam saat 21.45'te Türkiye ile karşı karşıya gelecek olan Fransa'da Teknik Direktör Didier Deschamps, maç öncesinde bir basın toplantısı düzenledi ve soruları yanıtladı.

'SİYASİ PROBLEMLER MAÇA ETKİ ETMEMELİ'

Maçın önemini bildiklerini ve kendileriyle aynı puana sahip bir takımla oynayacaklarını belirterek söze başlayan Fransız teknik adam, hedefe odaklanmaları gerektiğini, yarınki maçı kazanmaları gerektiğini ve siyasi problemlerin olabileceğini ve bu durumun maça etki etmeyeceğine inandığını söyledi. 

Futbol içinde kalmayı tercih ettiklerini de açıklayan Deschamps, ilk maçta Türkiye'nin çok daha olumlu şeyler yaptığını, yarın akşam oynanacak maçın daha da farklı geçeceğini, ilk maçta takımıyla alakalı olarak ne gördüyse, bu maçta hiçbirini sahada görmek istemediğini ve ilk maçta Fransa adına hiçbir olumlu şeyin olmadığını itiraf etti.

Türkiye'nin ilk maçta çok iyi oynadığını da sözlerine ekleyen Didier Deschamps, yarın farklı bir oyun sergilemeleri gerektiğini ve ancak o şekilde maçtan galip şekilde ayrılabileceklerini de vurguladı.

'ŞENOL GÜNEŞ DE BUNUN SIKINTISINI YAŞIYORDUR'

3 gün arayla 2 maç oynamanın hiç de kolay bir şey olmadığını da belirten Deschamps, seyahatlerin uzun olabildiğini, bu durumun Türkiye için de geçerli olduğunu, Türkiye Milli Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'in de aynı sıkıntılar içerisinde bulunduğunu ve belki de oyuncu değişikliği yapabileceğini düşündüklerini de sözlerine ekledi.

İlk maçta Türkiye'nin iyi yapıp, kendilerinin kötü yaptığı şeyleri gözden geçirdiklerini de itiraf eden deneyimli teknik adam, iki maçı birbirinden ayırmaları gerektiğini, deplasmanda oynamak ile evinde oynamak arasında çok büyük değişikliklerin ve farkların olabileceğinin altını çizerek, benzer oyuncularla oynansa bile her maçın birbirinden farklı olduğunu söyleyerek sözlerine son noktayı koydu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya