SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Türkiye'nin baskısına yanıt vermemiz lazım'

'Türkiye'nin baskısına yanıt vermemiz lazım'

Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde yarın akşam A Milli Futbol Takımımız ile karşı karşıya gelecek olan Fransa'da başarılı stoper Raphael Varane, maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

'İLK MAÇI TÜRKLER HAK ETTİ'

Yarın iyi bir maç çıkartmak istediklerini söyleyen Real Madrid'in başarılı stoperi, Türkiye'de oynanan maçta kendi oyunlarını oynayamadıklarını, ilk maçı hak eden tarafın Türkler olduğunu ve yarın taraftarları önünde hem kazanmak hem de iyi bir oyun sergilemek istediklerini açıkladı.

Türkiye maçında kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan deneyimli stoper, karşılarındaki rakibin gayet iyi ve tecrübeli bir ekip olduğunu, yarınki maç için yalnızca futbol özelinde fazlasıyla motive olduklarını ve siyaset ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını da sözlerine eklemeyi ihmal etmedi.

'HER TÜRLÜ ORTAMDA OYNAMAYA HAZIRIZ'

Maça çok fazla Türk taraftarın gelebileceğine ilişkin soruya başarılı futbolcu, üst düzey oyuncuların bu ortamlara alışık olduğunu, her türlü ortamda oynamaya hazır olduklarını ve farklı rakiplere karşı oynadıkça daha da fazla deneyim kazandıkları cevabını verdi.

İlk maçta yalnızca savunma anlamında değil, genel olarak her anlamda iyi olmadıklarını vurgulayan Raphael Varane, oyunun bazı anlarında dikkatli olmaları gerektiğini, Türkiye'nin baskı yapan bir takım olduğunu, top kayıplarına ve ikili mücadelelere dikkat etmeleri gerektiğini ve kendi oyunlarını oynamaya çalışmaları gerektiğinin de altını çizdi.

'GIROUD ÇOK KALİTELİ BİR FUTBOLCU'

Chelsea'nin başarılı forveti Giroud'un fizik olarak bu tip maçları oynamaya hazır durumda olduğunu da aktaran başarılı futbolcu, Fransız forvetin çok kaliteli bir oyuncu olduğunu, nerede ne yapması gerektiğini bildiğini bildirerek bu maça uzun zamandır hazırlandıklarını kaliteli bir takım olup üst düzey bir futbol oynadıklarını herkese göstermek istediklerini ve yarın kazanmak için de savunma yapmaları gerektiğine inandığını söyleyerek sözlerini tamamladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya