SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

O ülkede ligler iptal edildi!

FUTBOL | 28.04.2020 21:37

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, yeni tip koronavirüs nedeniyle ülkedeki tüm spor organizasyonlarının iptal edildiğini açıkladı.

O ülkede ligler iptal edildi!

Geçtiğimiz günlerde, Hollanda’da devrim gibi bir karar alınarak ülkedeki tüm spor organizasyonları iptal edilmişti. Bu kararın ardından Avrupa’nın en iyi 5 liginden biri olan Fransa’da da; Başbakan Edouard Philippe, ülkedeki tüm spor organizasyonlarının iptal edildiğini duyurdu. Böylelikle Hollanda ve Fransa, Avrupa’da spor organizasyonlarını iptal eden 2 ülke oldu.

LIGUE 1 VE 2 İPTAL

Parlamentoda salgına yönelik açıklamalarda bulunan Başbakan Philippe, “19-20 sezonunda, futbol da dahil olmak üzere hiçbir spor organizasyonu yapılmayacaktır” ifadelerini kullandı. Bu açıklamadan sonra, Fransa Ligue 1 ve Ligue 2 böylelikle iptal edilmiş oldu.

UEFA, futbol federasyonlarına; ligleri ağustos ayına kadar bitirmelerini söylese de geçerli sebepler sunulduğu takdirde ülkelerin sezonlarını kendilerinin bitirebileceğini açıklamıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya