SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray, Brugge'dan beraberlikle döndü

Didem DİLMEN Didem DİLMEN
Galatasaray, Brugge'dan beraberlikle döndü

Club Brugge'un yoğun pres ve hızlı oyun başlangıcı Galatasaray'ın top kullanmasına engel oldu. Ancak topu kullanmada çok becerikli olmamaları sayesinde şut denemeleri dışında pozisyon bulmalarına izin vermedi.

Arka tarafta derin boşlukların oluşabileceği aşikar olsa da merkezde Nzonzi, Lemina ve Seri, kanatlarda Nagatomo ve Mariano'nun ileriye sürpriz toplar taşıyarak hücum başlatma ihtimali vardı, kullanamadılar. Falcao, Babel ve Feghouli geriye gelip top almaya çalışsalar da etkili atak geliştiremediler.

Bu noktada önemli olan ilk 25 dakikayı gol yemeden atlatmaktı ki bu dakikalar itibariyle Galatasaray oyunun kontrolünü ele geçirmeye başladı. Ancak kaybedilen toplarda Bonaventura'nın taşıdığı hücumlarda Galatasaray ceza sahasında çabuk çoğalması tehlike yaratmalarına neden oldu.

Babel'in ilk 30 dakikada iki kez rakibi kovalayıp kazandığı toplarla kaleye yaklaşması ve çektiği şutlar biraz acelecilik kurbanı olarak kaldı. Az adamla yakalanan rakibi çabuk cezalandırmak yerine Falcao ile yardımlaşması erken bir golü getirebilirdi.

İkinci bölgede kolay top kaybı yapınca 33'te direkten dönen top Club Brugge'un bulduğu ilk tehlikeli pozisyon oldu. Ev sahibi sınırlı yeteneklerini hız ve akıl ile kapatmaya çalışırken Galatasaray ise kağıt üzerindeki gücünü sahaya yansıtmakta zorlandı.

Clement'in temel planı topu Galatasaray'a verip top kayıplarıyla geri kazanarak hazırlıksız yakalamak, hızlı ve seri paslarla rakip ceza sahasına çabuk girmek üzerineydi. Öte yandan sonraki hamleye dair bir fikir yok gibi görünüyordu çünkü Club Brugge'lü oyuncular kale önünde topu ne yapacaklarını düşünürken Galatasaray savunması tehlikeleri kolayca savuşturabildi.

İkinci yarıya daha etkili başlayan taraf Galatasaray, beklerini kanatlardan top taşımayla görevlendirirken Mariano ve Nagatomo'yla iki çizgiye birden yaklaşan Seri'den destek aldılar. Fatih Terim hücumu enlemesine genişleterek Brugge'u da genişlemeye zorlamayı planladı. Rakibin arkada daha geniş boşluk bırakmasını sağlamaya çalışacaktı. 60'da Lemina yerine Emre Mor'u alıp Feghouli'yi merkeze oyun kurucu olarak taşıyarak Falcao ile Nzonzi arasındaki mesafeyi de kapatmayı denedi. Dengesi bozulan Brugge'u geri koşmaya mecbur bırakmaya başladılar. Galatasaray kazandığı topları da iyi kullanmaya, daha etkili paslarla hücuma çıkmaya başladı.

70'te Club Brugge baskısı yeniden başladı. Galatasaray'ın topu kullanırken yavaş kalması top kaybını bu da Brugge hücumunu tetikledi. Diagne'nin oyuna girmesi ve Bonaventura'nın çıkması dengeleri yeniden ev sahibine getirebilirdi. Sistem değişiliğine gidip 3'lü savunma ve 3'lü hücum hattına döndüler.

Clement'in sistem değişikliği Fatih Terim'in işlemekte zorlanan planını kolaylaştırmaya yaradı. Son 15 dakikada çok sayıda tehlikeli atak geliştiren taraf Galatasaray oldu, Brugge ise kontratağa dönmek zorunda kaldı. 86'da elle oynama itirazları ile penaltı bekleyen Brugge'a VAR'dan incelenen pozisyon devam kararı geldi.

İki takımın da kazanmayı denediği, teknik adamların fikir çarpıştırmasına sahne olan karşılaşma 0-0 berabere tamamlandı. 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya