SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Cengiz: 'Galatasaray durduk yere kimseye saldırmaz'

FUTBOL | 25.09.2019 17:07

Cengiz: 'Galatasaray durduk yere kimseye saldırmaz'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündeme ilişkin ve PFDK kararıyla alakalı olarak çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

'İLK İHLALİ KİM YAPTI?'

Galatasaray'ın durduk yere kimseye saldırmayacağını belirten Cengiz,

"Bir tartışma olduğunda, çözüm için ilk şu sorulur: İlk ihlali kim yaptı? Ben bunu kast ediyorum. Biz Galatasaray Yönetim'i olarak, rakiplerimize durup dururken bir söylem ve eylemde bulunmayız."

ifadelerini kullandı.

'TFF HUKUK KURULU BÜTÜN ROMA HUKUKU'NU DİSİPLİNE SEVK ETMESİ GEREKİR'

TFF Hukuk Kurulu'nu eleştiren Galatasaray'ın 1 numaralı ismi,

"Bize bir şeyde bulunurlarsa gerekli refleksi hakkıyla veririz. Benim söyledim bu. Öz savunma. Orada bir alegori yapılıyor. İlk kanı kim akıttı? Burada gerçek bir kan mı akıtılıyor?

TFF Hukuk Kurulu nasıl bir yorumda bulundu, anlayamıyorum. Bütün Roma Hukuku'nu disipline sevk etmesi gerekir."

değerlendirmesinde bulundu.

'GALATASARAY'DA GECE GÜNDÜZ BİR EKONOMİK SİSTEM İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Galatasaray'ın hiçbir zaman devlet ve milletin karşısında olamayacağını vurgulayan Mustafa Cengiz,

"Biz Galatasaray'da gece gündüz kalıcı bir ekonomik sistem için çalışıyoruz. Bunun ana parçalarından biri Emlak Konut'la yapılan anlaşma. Devletimize ilk başta da teşekkür ettim.

Galatasaray hiçbir zaman devletin ve milletin karşısında olmamıştır. Karşılıksız bir şey almadık ama devletimiz spor kulüpleri için elinden geleni yapıyor. Ben Galatasaray'a verilen destek için çok teşekkür ediyorum."

dedi.

'HUKUKU ÇİĞNEYEMEYİZ'

Emlak Konut'la alakalı da konuşan Mustafa Cengiz,

"Emlak Konut'ta teslim ile ilgili bir sorun oldu. Florya'dan çıkamıyoruz ama sebebi biz değiliz. Bize verilen arsa işgal altında. Devletimiz bu konuda işgalciyi çıkarmak zorunda. Galatasaray buradan doğrudan taraf değil.

Mahkemeden tedbir kararı alıyor. Hukuku çiğneyemeyiz. Bu bekleyişin bize zararı oldu, Emlak Konut'a da zararı oldu. Riva'da müthiş bir oluşum var. Orada bir cazibe merkezi var."

açıklamalarını yaptı.

'SPOR SALONU İÇİN SPONSOR ARAYIŞIMIZ DEVAM EDİYOR'

Kapalı spor salonu ile ilgili de bilgilerini aktaran Mustafa Cengiz sözlerini şöyle tamamladı:

"Kapalı spor salonunu yapmak için sponsor arayışımız devam ediyor. Türkiye şu anda Orta Doğu ve Asya üzerinden sponsor bulmak zorunda. Değerli bir üniversitemizle imza aşamasına geldik.

Eğer kapalı spor salonu için bir sponsor bulamazsak, en kötü durumda teknokent projemiz üzerinden kendi paramızı yaratarak, o şekilde işi çözmeye çalışıyoruz. Sponsor bulma konusunda çalışmalar sürüyor. İnşallah en kısa sürede orası bitecek"

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya