SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray, Fatih Terim’i onurlandıracak!

FUTBOL | 12.10.2020 12:40

Galatasaray, Türk Telekom Stadyumu’ndaki müzede güncellemeler yapacak. Sarı-kırmızılı yönetim, Fatih Terim’e müzede geniş bir köşe ayırmaya hazırlanıyor.

Galatasaray, Fatih Terim’i onurlandıracak!

Galatasaray Yönetimi, Türk Telekom Stadyumu’ndaki müzeye ‘Fatih Terim’ güncellemesi yapacak. 2 yıl önce açılan müzede, Terim’in yaşadığı gerekçesiyle özel bir alan açılmamıştı. Milliyet Gazetesi’nden Nevzat Dindar’ın haberine göre; müzenin açılışında bir fotoğraf karesiyle tanıtılan ve ikinci bir karede de UEFA Kupası’nda bulunan Fatih Terim’in adı, müzede daha geniş bir alana yayılacak.

FATİH TERİM’İN DE HEYKELİ DİKİLECEK

Metin Oktay, Turgay Şeren, Jupp Derwall, Brian Birch gibi isimler balmumu heykellerle müzede yer alırken; Terim’in ise heykeli henüz dikilmemişti. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de geçen yıl, “Fatih Hoca, müzede iyi temsil edilmeli. Ben onun da heykelinin olmasını dilerdim. Ama olmadı. Biz çalışacağız. Müzemizin alanı yeterli değil. Biz müzede bir heykelinin olmasını istiyoruz” demişti. Açıklamanın ardından bu bağlamda hareket edilmesi yönünde kararlar alındı. Yönetimin bu kararında ise son dönemde yaşanan Terim gerginliğinin etkili olduğu belirtildi.

Transfer konusunda Fatih Terim’in isteklerini yerine getiremeyen yöneticiler, bu bağlamda basın toplantılarında zaman zaman tecrübeli teknik adamın hedefi olmuşlardı. Yöneticilerin, müze hareketini iyi niyet adımı görerek Terim’in gönlünü almak istediği belirtildi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya