SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Mustafa Cengiz'den kayyum açıklaması!

FUTBOL | 18.12.2019 20:47

Mustafa Cengiz'den kayyum açıklaması!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Cengiz’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“KAYYUM ATANMASI HOŞ OLMAZ”

“Halka açık bir şirketseniz ve üst üste 5 yıl boyunca borsaya zarar gösteriyorsanız kayyum atanması kaçınılmazdır ama biz bunu engelledik. Kayyumun atanmasıyla şirket fiilen biter. Ancak bu durum tamamen bitmiş, hiçbir çaresi kalmamış şirketler için olur. Galatasaray’da öyle bir durum yok kimse merak etmesin. Camiadan bazı kişiler kayyum talebinde bulunmuş. Kayyum gelirse seçim takvimi hemen belli olmaz. Ben tekrar seçime zevkle giderim. 22 ayda 2 seçim yaşamış bir başkanım, üçüncüyü de yaşamak sorun olmaz.”

“EYVALLAH DEYİP GİDEBİLİRDİM”

“Burada aslında en kolayı mart ayında idari ibra kararına ret geldiğinde ‘Eyvallah’ deyip gitmekti. Ama biz 190 milyon liralık ödemeyi 7 günde yapıp borçsuzluk kağıdı aldık ve takımımız şampiyon oldu ve Şampiyonlar Ligi’ne katıldık. En azından Şampiyonlar Ligi’ne ayak bastı parasını alıp çok ciddi bir gelir elde ettik ve bu bağlamda en çok gelir elde eden Türk kulübü olduk. Bu durumdan ötürü gururluyuz, rekorlar kırılmak için vardır. Umarım diğer kulüpler de bizi aşarlar.”

“VİRÜSLERİN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR”

“Ben şimdi Tuzlaspor takımının teknik direktörüne veya futbolcusuna cevap verecek durumda ve konumda değilim. Ama yeni ameliyat olmuş futbolcularının yedek kulübesinde oturup ortamı tahrik etmesi hoş değildi. Hele Hande Sümertaş’a küfürlerle saldırılması tam bir utançtır. Yanımda Tuzlaspor başkanı vardı, şok içinde takip ettim. Tuzlaspor teknik heyetinin, taraftarları tahrik etmeye çalışmaları beni çok üzdü. Bunları kendi kulübüm için değil ülkemiz adına söylüyorum. 6222’nin uygulanması ve tüm bu virüslerin temizlenmesi gerekiyor.”

“MENFAAT PEŞİNDE DEĞİLİZ”

“Bunu bütün meslektaşlarım adına söylüyorum… Spor yöneticileri yaptıkları iş karşılığında bir şey almazlar. Bedelsiz yapılan işler tamamen destek ve vefayla alakalıdır. Florya’yı geri aldık ama hiç kimse teşekkür bile etmedi. Bu vefayı göremeyince kırılmanız çok normaldir. Çünkü bizim bir menfaatimiz yok. Camiadan tek beklentimiz takdir edilme duygusu. Onu göremeyince bütün yöneticiler üzülür. Her yönetim için kırılma noktası olur.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya