SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray, Aslan gibi para kazanacak

FUTBOL | 16.09.2019 09:45

Galatasaray, Aslan gibi para kazanacak

Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil edecek tek takım olan Galatasaray, bu dev arenadan önemli bir gelir elde edecek. 15 milyon Euro ayak bastı parası, galibiyette 2.7 milyon Euro, beraberlikte 900 bin Euro alacak olan sarı-kırmızılılar marketing gelirleriyle birlikte 40 milyon Euro civarında bir rakamı kasasına koyacak. 

Ancak Şampiyonlar Ligi'nden gelecek paranın dışında Galatasaray yurt içinde de hem transferde hem de sponsorluklarda yaptığı hamlelerin karşılığını ciddi olarak almaya başladı. 

Son 2 yılda şampiyonluk yaşayan geçen sezon 3 kupayı da müzesine götürmeyi başaran Cimbom forma-lisanslı ürünler, kombine-loca satışı, sponsorlar ve reklam gelirlerini önemli oranda arttırdı. En son senelik 500 bin TL karşılığında Aroma ile sözleşme imzalayan Galatasaray 2019-20'de sponsorluktan 58.5 milyon TL’ye kazanacak.

ŞAMPİYON OLURSA 3.5 MİLYON TL BONUS

Terra Pizza ile Türk Hava Yollarından forma gögüs sponsorluğu için 18’er milyon TL alınacak. 9 milyon TL Bilyoner’den 9, 6 milyon TL Magdeburger’den, 2.5 milyon TL Lukoil’den kulübün kasasına girecek.

Sarı-kırmızılılar mabedi Türk Telekom Stadı’nda saha içi reklamlarından 4.5 milyon TL gelir elde edecek.

Hürriyet'in haberine göre Süper Lig'de şampiyonluk gelmesi durumunda 3.5 milyon TL bonus gelecek ve bu rakam 62 milyon TL seviyesine ulaşacak. 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya