SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Kaan Ayhan ısrarının esas nedeni...

FUTBOL | 28.07.2020 17:50

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Kaan Ayhan'a olan ilgilerinin artmasındaki bilinmeyen gerçeğe Asist Analiz ulaştı.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Kaan Ayhan ısrarının esas nedeni...

Önümüzdeki sezon yabancı sınırlamasındaki düşüş Türk kulüplerinde endişe yarattı. Kademe kademe azalacak olan yabancı sayısına şimdiden önlem almak isteyen Süper Lig ekipleri, gözünü gurbetçi oyunculara çevirdi.

“Ezeli rakipler kılıçları çekti”

Fortuna Düsseldorf forması giyen Kaan Ayhan, kulübünün bir alt lige düşmesiyle birlikte Galatasaray ve Fenerbahçe’nin gözdesi haline geldi. 25 yaşındaki savunmacının 4.5 milyon Euro olan serbest kalma maddesi de 2.5 milyon Euro’ya düşünce transferde Kaan Ayhan savaşı kaçınılmaz oldu.

“İlginin sebebi!”

Hem Galatasaray’ın hem de Fenerbahçe’nin milli oyuncuya olan ilgisi son günlerde daha da arttı. Bu artan ilginin perde arkasında yatan sebebe de İlhan Tüysüz ulaştı.

Kaan Ayhan’ın Fortuna Düsseldorf ile olan sözleşmesinde 2.5 milyon Euro’ya düşen serbest kalma maddesinin 31 Temmuz’a kadar geçerli olduğu öğrenildi. Bu nedenle iki ezeli kulüp de 25 yaşındaki savunmacıyı kadrosuna katmak için kıyasıya bir mücadele içine girdiler.

“Parçalı’ya yakın”

Kaan Ayhan’ın sarı-kırmızılı formayı giymeye daha sıcak baktığı öğrenilse de Kanarya’nın da transferi bitirmek için tüm kozlarını kullandığı gelen bilgiler arasında.  

İLHAN TÜYSÜZ / ÖZEL HABER

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya