SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray ve Mustafa Cengiz, PFDK’ya sevk edildi!

FUTBOL | 14.04.2021 19:47

Galatasaray ve başkan Mustafa Cengiz, sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeni ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Galatasaray ve Mustafa Cengiz, PFDK’ya sevk edildi!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, dün kulüp televizyonunda yayınlanan bir programda açıklamalar yapmış, hakem kararlarına yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Mustafa Cengiz, açıklamalarının sportmenliğe aykırı olması gerekçesi ile ise tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edildi. Sarı-kırmızılı kulüp de aynı yayından dolayı kurula sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada ise şu şekilde:

“GALATASARAY A.Ş. Kulübü’nün 13.04.2021 tarihinde kulüp televizyonunda yayınlanan 'sportmenliğe aykırı açıklamalar' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı MUSTAFA CENGİZ’in 13.04.2021 tarihinde kulüp televizyonunda yapmış olduğu 'sportmenliğe aykırı açıklamaları' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya