SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Emre Belözoğlu, Galatasaray Yönetimi'ni karıştırdı!

FUTBOL | 27.06.2020 09:01

Galatasaray'ın ilgilendiği oyuncuları arayıp Fenerbahçe'ye transferi konusunda ikna etme girişimlerinde bulunan Emre Belözoğlu, sarı-kırmızılı yönetimi adeta karıştırdı!

Emre Belözoğlu, Galatasaray Yönetimi'ni karıştırdı!

Süper Lig'de pandemi süreci Galatasaray'a hiç de iyi gelmedi... Koronavirüsün görüldüğü tarihten bu yana ligde galibiyeti unutan sarı-kırmızılılar, şampiyonluk yarışının da uzağında kaldı. Bu sürede; hem koronavirüsle hem de sakatlıklarla mücadele eden Galatasaray Yönetimi, Fenerbahçe ile girdiği transfer yarışını boşladı.

“Önce Muriqi sonra Mert Hakan Yandaş çalımı”

Öyle ki; sarı-kırmızılılar, Vedat Muriqi'te olduğu gibi Mert Hakan Yandaş'ı da ezeli rakibi Fenerbahçe'ye kaptırdı. Devre arasında söz kesilen 25 yaşındaki oyuncunun sezon sonunda boşa çıkacak olması; iki büyüğün de iştahını kabartmıştı. Cimbom elini çabuk tutup 1,8 milyon Euro'dan (13,842 milyon TL) Yiğido'yu ikna etti.

Ancak koronavirüs patlayınca maaşlarda %35'lik bir indirime gitmeye hazırlanan Galatasaray Yönetimi, Mert Hakan'a yapılan teklifi revize etmek durumunda kaldı. Sarı-kırmızılılar, teklifi; 1,3'e (9,997 milyon TL) indirince devreye Fenerbahçe girdi.

“Belözoğlu faktörü”

Oyuncuya yıllık 12 milyon TL'den 4 yıllık bir sözleşme öneren sarı-lacivertliler, imza parası için de 10 milyon TL'yi gözden çıkarınca; Mert Hakan'ın tercihi Seyrantepe'den Kadıköy'e döndü. 25 yaşındaki oyuncunun Parçalı yerine Çubuklu'yu seçmesinin altında yatan neden ise; Emre Belözoğlu'nun olduğu ortaya çıktı.

“Mustafa Cengiz mesajı vermişti”

Sezon sonunda yeşil sahalara veda edip sportif direktörlük koltuğuna oturmaya hazırlanan Belözoğlu, Mert Hakan'ın Fenerbahçe tercihinde etkili olduğu öğrenildi. Sarı-kırmızılıların 1 numarası Mustafa Cengiz, ezeli rakiplerinin transferde izlediği yoldan hiç de hoşnut olmadığını açıklamıştı.

GS TV'de katıldığı son programda ezeli rakiplerinin transfer stratejisini eleştiren Cengiz, "Rakibin talip olduğu bir futbolcuya, başka takımın talip olması... Bunu 2 yıldır yaşıyorum. Bazı takımlar scout ekibi oluşturmak yerine Galatasaray hangi oyuncuya giderse ona gidiyor.

Hatıralarımı söylesem; sokağa çıkamazlar. Rakibin dengesini bozmak adına yanlış yollara başvuruluyor. Biz; Galatasarayız... Bizi istemeyeni; biz hiç istemeyiz. Ama uyduruk ama parasal nedenlerle" ifadelerini kullanmıştı.

“Emre Kılınç ve Oğulcan Çağlayan’ı da aradı”

Bu açıklamalar, Mert Hakan Yandaş'ın sarı-lacivertlilere transferinin habercisi olurken Fenerbahçe, boş durmayıp Galatasaray'ın ilgilendiği diğer isimlere gözünü dikti. Mert Hakan'ı Parçalı'dan koparıp Çubuklu'ya getiren Emre Belözoğlu'nun Emre Kılınç ve Oğulcan Çağlayan ile yaptığı telefon görüşmeleri; sarı-kırmızılı idarecilerin sabrını taşırdı.

“Sarı-kırmızılı yönetim, Belözoğlu’ndan çok rahatsız”

Galatasaray’ın talip olduğu her oyuncuyla temasa geçen 39 yaşındaki oyuncu, yönetimi adeta çileden çıkardı.

Sarı-kırmızı yetkililer, kendi arasında Emre Belözoğlu’nu çok sert bir dille eleştiren ağır ifadeler kullanıyorlar. Belözoğlu'nun takındığı tavırdan hoşnut olmayan Galatasaray yönetimi, ezeli rakiplerinin sergilediği tavırdan oldukça rahatsız...

İLHAN TÜYSÜZ / ÖZEL HABER

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya