SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Galatasaray'da muhalefet seçim için tarih verdi

FUTBOL | 18.11.2019 12:39

Galatasaray'da muhalefet seçim için tarih verdi

23 Mart 2018’de 14 saatlik kurul sonunda Galatasaray Yönetimi, mali yönden ibra edilirken, idari açıdan ibra edilmemişti. Bu karara mahkemeye başvurarak tedbir koyduran Abdürrahim Albayrak ve Yusuf Günay’ın davaları sonucunda Mustafa Cengiz ve yönetimi görevlerine devam edebiliyor.

MUHALEFET BEKLEMEYECEK

Geçtiğimiz Perşembe günü Çağlayan Adliyesi’nde 14’üncü Asliye Hukuk mahkemesinden de tedbir kararının devamı çıkmasının ardından Galatasaray muhalefeti harekete geçti. Mahkeme 21 Şubat 2020’de son duruşmayı gerçekleştirecek olsa da sarı-kırmızılılarda muhalefetin o kadar beklemeye niyeti yok…

UFUKTA OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURUL GÖZÜKÜYOR

İstinaf mahkemesinden Cengiz’in, sarı-kırmızılı kulübün tüzüğüne uymadığı gerekçesiyle karar çıkaran Galatasaray’daki muhalefet, mevcut yönetimin seçime gitmek zorunda olduğunu söylese de Cengiz, gündeminde seçimin olmadığını belirtmişti. Sarı-kırmızılı bazı üyeler, Galatasaray Kulübü Başkanı’nın karara uymadığına dair bir üst mahkemeye başvuruda bulundu. Bu hafta içinde mahkeme tebliğinin kulübe ulaşmasını bekleyen sarı-kırmızılı kulüpteki muhalif grup, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un kapıda olduğunu söylüyor.

İŞ MUSTAFA CENGİZ’DEN DE ÇIKTI

Ayrıca muhalefet, Galatasaray’da seçim kararı alınmazsa kulübe kayyum dahi atanabileceğini belirtiyor. Öte yandan artık işin artık Mustafa Cengiz’den de çıktığını söyleyen grup, başkanın seçime de aday olamayacağını ekliyor. Sarı-kırmızılı muhalefet, 14 Aralık’a kadar seçime gidilmemesi durumunda istinaf mahkemesinin verdiği kararı, yürürlüğe sokacaklar.

EŞREF HAMAMCIOĞLU: ADAY DEĞİLİM

Geçen hafta Salı günü gerçekleştirilen divan kurulunda Eşref Hamamcıoğlu ile Kaan Kançal arasında soğuk rüzgârlar esmişti. Hamamcıoğlu, Mustafa Cengiz’e omuz atmadığını söylerken sözlerine şöyle devam etti, “Ali Sami Yen’in kabri başına gittik. Üstümü düzeltiyordum, dirseğim başkana çarptı. Her çarpma omuz attı mı oluyor? Ardından başkan ‘sıkıştım, biraz öteye gider misin’ dedi, ben de gittim” diyerek omuz atma polemiğine açıklık getirdi. Ayrıca Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Hamamcıoğlu, “Galatasaray’da başkanı kimse tayin edemez, genel kurul seçer… Ben muhalefetin başkan adayı falan değilim” dedi. Genel kurulda mevcut yönetime sert söylemler yapılırken, kurulda Mustafa Cengiz ve yönetiminden sadece Kaan Kançal’ın bulunması da dikkat çekti.

BAŞKAN GS TV’DE

Kurula katılmayan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, o günün akşamına GS TV’de özel bir program düzenleyerek hem genel kurula hem de gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya