SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray'da Radamel Falcao krizi büyüyor

FUTBOL | 12.05.2020 11:22

Radamel Falcao, Galatasaray'ı kara kara düşündüryor. Suudi Arabistan'a transferi rafa kalkan, indirime de sıcak bakmayan Kolombiyalı'da kriz gittikçe büyüyor.

Galatasaray'da Radamel Falcao krizi büyüyor

Koronavirüs nedeniyle gelirlerinde azalma olan Galatasaray, bütçede %30'luk bir daralmaya gideceğini açıklamıştı. Sponsor ve yayıncı kuruluştan gelen paranın kesilmesi, her kulüp gibi sarı-kırmızılıları da sıkıntıyı sokmuştu.

Öyle ki Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, 'maaş bütçesinde indirime gitmekten başka bir şansımız yok' açıklamasını yapmıştı. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Cimbom, oyuncularla dirsek temas haline geçti. Futbolcularla yapılandırma görüşmeleri yapan yönetim, yıldızlarını ikna etmek için büyük çaba harcadı. Harcamaya da devam ediyor...

Oyuncularının kapısını indirim için çalan Galatasaraylı yöneticiler, kaptanlar Fernando Muslera ve Selçuk İnan dışında, kime gitse kapı yüzlerine kapandı. Özellikle de takımın yabancı yıldızları, bu girişimden rahatsızlık duyduklarını dile getirmişlerdi. Sabah'ın haberine göre, takımda en çok para kazanan isim olan Radamel Falcao, yönetimin indirim talebi karşısında oralı bile olmadı.

5 milyon Euro net, 1 milyon 900 bin Euro da performansa bağlı primleri bulunan Kolombiyalı yıldız, %30'luk indirim talebine hiçbir karşılık vermedi. 7 milyon Euro'yu bulan yıllık maaşıyla Galatasaray'ın kasasını en çok zorlayan isim olan 34 yaşındaki oyuncunun Al Hilal'e transferi gündemdeydi.

Galatasaray'ın eski golcüsü Bafetimbi Gomis'in Al Hilal'den ayrılma ihtimalinin doğması, Suudi Arabistan temsilcisinin gündemine Radamel Falcao'yu almasına yol açtı. Ancak Al Hilal, Fransız yıldızı nikah tazelemeye ikna edince; Kolombiyalı'nın transferi yattı.

Oyunculardan; nisan ve mayıs aylarına ait ödemelerden feragat etmeleri istendi. İçeride yaklaşık 1 milyon Euro kadar alacağı olan Falcao'dan olumlu bir cevap gelmedi. Kolobiyalı'nın bu sessizliği; yönetimin kara kara düşünesine yol açtı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya