SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray’dan Arda Turan’a verilen cezaya tepki!

FUTBOL | 10.02.2021 21:01

Galatasaray, yaptığı açıklama ile PFDK tarafından Arda Turan’a verilen 2 maçlık cezanın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Galatasaray’dan Arda Turan’a verilen cezaya tepki!

Arda Turan, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi mücadelesinin ardından soyunma odasındaki sözlerinin hakaret içerdiği gerekçesi ile Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Ardından bugün kararını açıklayan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, sarı-kırmızılı takımın kaptanına 2 resmi maçtan men cezası verildiğini duyurdu.

GALATASARAY’DAN SERT BİR TEPKİ GELDİ

PFDK tarafından Arda Turan’a 2 maçlık men cezası verilmesinin ardından bir açıklamaya yayınlayan Galatasaray, şu ifadelerle alınan karara sert tepkiler gösterdi:

Galatasaray Futbol A Takımı Kaptanı Arda Turan’a, kendi iradesi dışında telefonla çekilen ve kaynağı belirli olmadan sosyal medyaya servis edilen görüntüler gerekçe gösterilerek verilen iki maçlık kabul edilemez ceza Türk futbol tarihinde bir ilktir.

Kamuya kapalı özel alanda gerçekleşen; hakem, temsilci ve üst klasman temsilci raporlarında yer almayan, muhatabı belli olmayan eylem ve söyleme verilen ceza, genel hukuk kuralları, ceza hukuku ve aynı zamanda disiplin hukukuna aykırı olup, hukuki dayanaktan yoksundur.

Bu karar, içinde bulunduğumuz salgın hastalık döneminde toplumumuzun kahramanları olan sağlıkçılarımızın adı kullanılarak meşru olmayan yollarla stadyuma sokulan binlerce kişinin Galatasaray camiasına ettiği küfürlerle bir tutulması senaryosunun parçasıdır.
Galatasaray Spor Kulübü olarak, hukuka aykırı bu taraflı kararları alanlarla sonuna kadar mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya