SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Galatasaray'dan istifa çağrısı!

FUTBOL | 15.10.2019 18:05

Galatasaray'dan istifa çağrısı!

Süper Lig'in ilk 7 haftasında 10 puan toplayabilen, Şampiyonlar Ligi'nde ise 2 maçta yalnızca 1 puan alabilen Galatasaray'da sular durulmuyor.

HAMAMCIOĞLU, DAHA ÖNCE CENGİZ'İ ÇOK SERT SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Galatasaray Yönetim Kurulu, sarı kırmızılı kulübün resmi sitesinden yayınlanan mesajda, kulübün Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu hakkında oldukça sert ifadeler kullandı.

9 Ekim tarihinde yapılan Divan Kurulu Toplantısı'na dikkat çeken sarı kırmızılı yönetim, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e 'Doğruyu söylemeyen, ciddiyetsiz' sözlerini hatırlatarak, Hamamcıoğlu'nu sarı kırmızılı kulübü yıpratan, temsil becerisi olmayan ve marka değerini yıpratan biri olarak gördüklerini açıkladılar.

GALATASARAY: 'BU HAREKETLERİN AMACI NİFAK SOKMA VE YÖNETİMİ BÖLMEYE ÇABALAMAKTIR'

Son iki yıldır ligde şampiyon olan ve son 10 yıldan beri ilk defa üst üste iki kez kar eden Galatasaray'ın uçuruma gittiğini savunan ve Mustafa Cengiz'i camiayı bölmekle suçlayan Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nu, Galatasaray yönetim kurulu ve diğer kurullar arasında nifak sokma ve yönetimi bölme çabasıyla suçladı.

Galatasaray yaptığı açıklamada Divan Kurulu Başkanı'nın yaptığı bu hatalardan kısa bir süre içerisinde dönmesini umduklarını, ani bir reaksiyon vermek yerine bir süre beklemeyi tercih ettiklerini belirterek, ancak Eşref Hamamcıoğlu'nun bu konuda herhangi bir düzelme çabasını göremediklerini ve aynı kişinin iki gün sonra sarı kırmızılı kulübün kurucusu Ali Sami Yen'in mezarı başında yaptığı nezaket dışı davranışına şahit olduklarını söyledi.

HAMAMCIOĞLU'NU RESMEN İSTİFYA DAVET ETTİLER

Daha önce Divan Kurulu konuşmalarında mevcut yönetimi haksız yere eleştirdiği için kendisine bir uyarı metni gönderdiğini de açıklayan Galatasaray Spor Kulübü, Hamamcıoğlu'nun hem Galatasaray Başkanlığı'nın kutsallığından bahsettiğini hem de tıpkı bir muhalefet lideri gibi Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve sarı kırmızılı yönetime hakarete varan söylemlerine devam ettiğini ve adeta rol çaldığını belirten Galatasaray, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nu resmen istifaya davet ettiğini duyurdu.

Bu gelişmelerin ardından Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun nasıl bir yol izleyeceği ve açıklama yapıp yapmayacağı ise merakla bekleniyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya