SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray’dan, Fenerbahçe’nin başvurusuna ret talebi!

FUTBOL | 25.03.2021 16:55

Galatasaray, Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluğun tescillenmesine ilişkin yaptığı başvurunun reddini istedi.

Galatasaray’dan, Fenerbahçe’nin başvurusuna ret talebi!

Galatasaray, Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesinde kazandığı şampiyonlukların tescillenmesi talebinin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle reddedilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurdu.

Sarı-kırmızılı kulübün başvurusunda, konuyla ilgili hukuka aykırı bir kararın verilmesi durumunda Türk futbolunun telafisi imkânsız zararlara uğrayacağı öne sürülerek, şunlar kaydedildi:

"Verilecek ret kararı, futbolun yönetimi ve disiplinine ilişkin olup aynı konuda daha önce verilmiş olan Tahkim Kurulu kararı kesindir. Bu sebeple Fenerbahçe'nin başvurusunun incelenmeksizin reddedilmesi gerekmektedir."

"62 yıldır uygulanmakta olan Milli Lig sisteminin kişisel hesaplar için yetki, şekil, usul, sebep, konu ve amaç bakımından hukuka aykırı bir şekilde değiştirilmesi talebinde bulunmak, sadece evrensel hukuk kurallarına değil, aynı zamanda Türk sporunun gelişmesine de engel olmaya yönelik nafile bir çabadır."

Öte yandan Fenerbahçe, 6 Mart'ta yapığı açıklamada, futbolda şampiyonluk sayılması için TFF’ye başvurulduğunu açıklamıştı. Sarı-lacivertliler, böylelikle 1959 yılı öncesinde kazanılanlarla beraber şampiyonluk sayılarının 28 olarak kabul edilmesini talep etmişti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya