SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray'dan şok karar! Abdurrahim Albayrak açıkladı

FUTBOL | 20.04.2020 11:08

Mali açıdan zor bir süreçten geçtiklerini belirten Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, amatör şubeleri kapatacaklarını açıkladı.

Galatasaray'dan şok karar! Abdurrahim Albayrak açıkladı

Koronavirüs nedeniye Süper Lig askıda... Santranın yapılmayışı; çarkın dönmemesine neden oldu... Sponsorlukların geri çekilmesi, stat gelirlerin ortadan kalkmasına bir de yayıncı kuruluşun ödemeyi kesmesi; kulüpleri kara kara düşündürüyor. Süper Lig kulüpleri, mali açıdan krizde...

Koronavirüse yakalanan ve ardından bu hastalığı yenen Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, her kulüp gibi kendilerinin de maddi sıkıntılar içinde olduğunu söyledi. Hastalığı yendikten sonra ilk kez konuşan Albayrak, CNN Türk'teki Hafta Sonu programında önemli açıklamalara imza attı.

Oyuncu ve personel maaşlarında yapılandırmaya gitmekten başka çarelerinin olmadığını savunan sarı-kırmızılıların 2 numarası, "Hiçbir kulüp bu maaşları ödeyemez. Bizim de böyle bir şansımız yok. Sponsorlar geri çekiliyor.

Futbolculara ve menajerlere ödeme yapmak şu an için çok zor. Bu meblağları ne bu yıl ne de gelecek sene ödeyebiliriz. Yapılandırma yapmaya mecburuz... Yayıncı kuruluş, ödeme yapmıyor. Sözleşmelerde ciddi şekilde bir indirim yapmazsak; bu iş burada biter" ifadelerini kullandı.

Amatör şubeler konusuna da değinen Abdurrahim Albayrak, "Ne yazık ki; amatör şubeleri bir süre kapatmalıyız. Taraftarlarımız da bu karar razı gelmeli. Eğer bunu yapmazsak; Galatasaray'ın kapısına kilit vururuz. Neredeyse tüm sponsorlar anlaşmaların iptali için yazı gönderdi.

Amatör branşlar, sponsor desteğiyle ayakta kalıyor. Zaten uzun vadede taraftarlar da trübünlerdeki yerini alamayacak. En doğrusu; amatör şubelerin bir süre kapatılması" şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya