SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Tarih yazan Galatasaray, şimdi kendi tarihini yanlış yazıyor

FUTBOL | 13.11.2019 12:45

Tarih yazan Galatasaray, şimdi kendi tarihini yanlış yazıyor

Galatasaray Kulübü büyük bir hataya imza attı. Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Özhan Canaydın’ın adının verildiği, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadı’nının içinde bulunan konferans salonu yenilenirken yapılan hata dikkatlerden kaçmadı. Kulübün 32. başkanı olan Canaydın için kulübün 33. başkanı olduğu yazıldı. 

SİCİL NUMARASI DA YANLIŞ YAZILDI

Galatasaray Kulübü’nün 33. başkanı Özhan Canaydın’dan sonra göre gelen Adnan Polat. Ayrıca Canaydın’ın 155 olarak belirtilen sicil numarasının yanlış olduğu ortaya çıktı. 155 sarı-kırmızılılarda küçük üye numarası olarak geçiyor, sicil olarak değil. Oysa Özhan Canaydın’ın kulüp sicil numarası 4569.

Bir zamanlar tarih yazan Galatasaray’ın kendini tarihinin en önemli simalarından 3 dönem üst üste başkanlık yapmış Özhan Canaydın ile ilgili bilgileri yanlış yazması eleştirilerin hedefi oldu.

TÖRENDE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPILMIŞTI

Oysa nasıl da görkemli bir törenle açıldı dün Özhan Canaydın Konferans Salonu. Başkan Mustafa Cengiz, 2. başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcıları Yusuf Günay ile Kaan Kançal, yönetim kurulu üyeleri Mahmut Recevik, İlber Aydemir, Dilek Kutlu, Özgür Savaş Özüdoğru, Ömer Cansever, muhasip üye Dorukhan Acar başta olmak üzere camianın önde gelen birçok ismi törende hazır bulundu

. Kurdele kesimini de Özhan Canaydın’ın oğlu Murat Canaydın ile birlikte başkan Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdürrahim Albayrak, başkan yardımcıları Yusuf Günay hep birlikte gerçekleştirdi.

CENGİZ, CANAYDIN'IN KULÜP İÇİN ÖNEMİNİ ANLATTI

Salonun yenileme aşaması ile ilgili hazırlanan videonun gösterimi ile birlikte başkan Cengiz kürsüye gelerek Canaydın’ın kulüp için ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu aktardı.

Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen’de tribün arkadaşı olduklarını söylediği Özhan Canaydın ile ilgili yapılan hatadan bihaber olarak konuşmasında şu ifadeleri kullanacaktı:

'MADDİ VE MANEVİ OLARAK ÖMRÜNÜ GALATASARAY'A ADADI'

“Özhan Canaydın Başkanımız neredeyse tüm ömrünü Galatasaray'a adadı, hem manevi hem maddi olarak. Maddi kelimesinin altını özellikle çiziyorum.

Özhan ağabey benim Ali Sami Yen Stadı'nda tribün arkadaşımdı. Locası hemen arkamda idi, yıllarca birlikte maç izledim onunla. Birlikte üzüldük, birlikte üzüldük. Beraber neredeyse koca bir Galatasaray kuşağını ve tarihini yaşadık.

'ACIYI BAL EYLEDİ, ASALETİNİ HİÇ BOZMADI'

Onun kadar beyefendi, sıkıntılarını içine atan, gülümsediğinde binlerce acıyı yaşayan çok az kişi gördüm ben. Kendisi acıyı bal eyledi, içinde sıkıntıları hiçbir zaman hissettirmemeye çalıştı. Galatasaray'a yakışan vakarını, asaletini ağır yenilgiler aldığımızda bile hiçbir zaman bozmadı. Bir Galatasaray beyefendisi, bir Galatasaray Başkanıydı.

'İNŞALLAH BAYRAĞI ONUN GİBİ DEVREDEBİLİRİZ'

Özhan Canaydın’ın bayrağını devralmış bir başkan olarak hem başkanımız Canaydın'a hem geçmişteki tüm başkanlarımıza bizi bugünlere getirdikleri için teşekkür ediyorum. İnşallah biz de inşallah Özhan ağabeyi gibi, bayrağı en onurlu ve gururlu şekilde gelecek kuşaklara teslim eder, onun adını yaşatırız.”

 

ASİST ANALİZ ÖZEL HABER

BU HABER ASİST ANALİZ KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya