SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray'ın Cicaldau transferi üzerinden sert tartışma!

FUTBOL | 02.08.2021 20:01

Türk teknik direktör Yüksel Yeşilova ile Giovani Becali arasında Alexandru Cicaldau polemiği yaşandı.

Galatasaray'ın Cicaldau transferi üzerinden sert tartışma!

Türk teknik direktör Yüksel Yeşilova, geçtiğimiz günlerde Hürriyet'e verdiği röportajda Galatasaray'ın Alexandru Cicaldau transferini yorumlarken ödenen bonservis bedelinin çok yüksek olduğunu belirtmiş ve Giovani Becali'ye yönelik de imalı sözler kullanmıştı. Rumen menajer ise Digi Sport canlı yayınında 49 yaşındaki antrenörün açıklamalarını şu şekilde yanıt verdi:

"Yaptığı işin ne olduğunu bilmeyen bir Türk gördüm. Adını hatırlamıyorum ama Yüksel olması lazım. Önceden Gheorghe Multescu'nun valizini taşıyormuş. Kim olduğunu bilmiyorum ama hâlâ Türkiye'de çıkıp 'Ülkemin Rumen futbolcular ve menajerler tarafından soyulmasını istemiyorum. Çünkü Cicaldau'ya çok para verildi.' demiş. 

Bu bilgiyi nereden aldınız? Benden mi? Yüksel de kim? Nerede çalışıyor? Romanya'da değil mi? Buzau'da mı görev yapıyordu? Romanya'da para kazanıyor ve bir Rumen futbolcunun 6,5 milyon euro karşılığında ayrılmasını eleştiriyor. Onun 2-3 milyon euro'yu hak ettiğini söylüyor. Bu Türk, Romanya'da para kazanıyor. Bu adam kim? Bu, çok önemli değil. Pek çok internet sitesi çok para ödendiğini yazdı. Ekonomi bakanı gibi konuşuyor. Kendisi de Romanya'da para kazanıyor. Ne kadar aldığını ise bilmiyorum. Sorun da bu."

Yeşilova da Look Sport kanalıyla gerçekleştirdiği söyleşide Becali'nin kendisi hakkındaki ifadelerine şu sözlerle tepki gösterdi:

"Giovani Becali'nin benimle ilgili söylediklerini duydum ve şoke oldum. Beni tanıyan herkes Gigi Multescu'nun çantasını taşıyan tek insan olduğumu bilir. Bence Becali ya çok içmiş ya da fazla yaşlı. Multescu ile çalıştığım için çok gururluyum ve futbol kariyerim için ona çok şey borçluyum. 

Şahsen kendisinin oyuncuları hakkında asla kötü bir şey söylemedim. 12 yıldır Rumen futbolunda görev yapıyorum. Eğer biri bana bir Rumen futbolcu hakkında ne düşündüğümü sorarsa fikrimi net bir şekilde belirtirim. Çünkü dürüst biriyim. Romanya'dan biri de bir Türk futbolcu hakkında bilgi almak istese aynı şeyi yaparım.

Cicaldau'nun Galatasaray için çok pahalı olduğuna inanıyorum. Bu, benim görüşüm ve Giovani Becali de başkalarının fikirlerine saygı duymayı öğrenmeli. Bu, bir saygı meselesi. Şayet Galatasaray Dennis Man ya da Valentin Mihaila'yı alsaydı bunun iyi bir transfer olduğunu söylerdim. Becali, benim sokaktan geldiğimi düşünmesin. 12 yıldır Rumen futbolunun içindeyim. En iyi takımlar için çalıştım ve bu da her şeyi anlatıyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya