SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galatasaray’ın Mustafa Kapı’dan kazancı belli oldu

FUTBOL | 21.02.2020 13:19

Galatasaray’la yollarını ayırma kararı alan Mustafa Kapı’nın, sarı kırmızılılara kazandıracağı para belli oldu. İşte genç yeteneğin yetiştirme bedeli.

Galatasaray’ın Mustafa Kapı’dan kazancı belli oldu

Galatasaray’la sözleşme uzatmama kararı alan altyapı oyuncusu Mustafa Kapı, kulübü tarafından kadro dışı bırakıldı.  17 yaşındaki futbolcu, transfer olabilmek için Cimbom’la olan kontratının bitmesini bekliyor. Sarı kırmızılılarla sözleşme uzatma yolunda bir türlü anlaşamayan futbolcu, resmi ayrılık için 8 Ağustos’u bekliyor.  Söz konusu tarihte 18 yaşını tamamlayacak olan Mustafa Kapı, o günden itibaren istediği kulübe gitme hakkı kazanacak. Futbol hayatına Avrupa’da devam etmek isteyen genç yıldızın, transfer olması halinde Galatasaray’ın kasasına girdireceği yetiştirme bedeli belli oldu.

GALATASARAY’IN KASASINA GİRECEK OLAN PARA

17 yaşındaki futbolcuyu yaz transfer döneminde kadrosuna katacak takım, Galatasaray’a yetiştirme bedeli olarak 360 bin Euro ödeyecek. Transfer gerçekleşirse Galatasaray, yaz döneminde kasasına yaklaşık olarak 2.5 milyon TL koyacak.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya