SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gedson Fernandes derbide oynayabilecek mi?

FUTBOL | 04.02.2021 09:40

Galatasaray'da Gedson Fernandes'in Fenerbahçe derbisinde oynayamayacağı ifade edildi.

Gedson Fernandes derbide oynayabilecek mi?

Galatasaray’da transferin son günü İstanbul’a ambulans uçakla getirilen Gedson Fernandes’in akıbeti kafalarda soru işareti oluşturmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 30 Aralık’tan itibaren uygulamaya koyduğu, “Son 10 günde İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’da bulunan ve Türkiye’ye gelen kişilere 7 günlük karantina” uygulamasının futbola yansıması kafa karıştırdı.

KARANTİNAYA ALINMADILAR!

İngiltere’de yaşayıp da, başka bir ülke üzerinden gelen Galatasaraylı Halil Dervişoğlu ile Fenerbahçeli Osayi Samuel, uygulamadan muaf tutuldu ve hemen antrenmanlara ve maçlara başladı. Nitekim DeAndre Yedlin de son 10 günde İngiltere’de bulunmasına rağmen İrlanda’dan geldiği için karantinaya alınmadı ve ilk günden antrenmana çıktı.

Buna karşılık, hasta olarak Türkiye’ye giriş yapan ve ambulans uçakla getirilen Gedson Fernandes’in iki testinin de negatif çıktığı açıklandı. Sağlık Bakanlığı’nın duyurusunda, “Karantinanın 7. gününde yapılacak olan 2. testleri de negatif çıkarsa karantinaları sonlandırılacak” denmesi, Galatasaraylı futbolcunun sahaya çıkışı konusunda tartışma yarattı: Antrenmana çıkabilecek mi, 6 Şubat’taki Fenerbahçe derbisine yetişebilecek mi?

OYNAMAYACAK!

Futbolcunun 21 Ocak’taki testinde koronavirüse yakalandığı ve karantina sürecini tamamladığı ifade edilirken, sarı-kırmızılılardan, “Gedson Fernandes, 1 Şubat’ta geldi. Tıbbı açıdan oyuncunun problemi yok. Testi negatife dönmüş, en risksiz durumda. Ancak bu konuda kural ne diyorsa o uygulanacak. Yani karantina süresince oynayamayacak” açıklaması geldi. (Milliyet / Nevzat Dindar)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya