SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

21 yaş altındaki futbolcuların en az süre aldığı lig, Süper Lig oldu!

FUTBOL | 06.05.2020 12:26

CIES, 21 yaş altı futbolcuların ne kadar süre aldıklarına yönelik bir araştırma yaptı ve sonuçlara göre en az süre verilen lig Süper Lig oldu.

21 yaş altındaki futbolcuların en az süre aldığı lig, Süper Lig oldu!

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES), ilginç bir araştırmanın daha altına imza attı. CIES, 18-19 ve 19-20 sezonlarına ait 1 Ocak 2020 tarihine kadar 93 ülkeyi baz alarak, 21 yaş altındaki futbolcuların ne kadar süre aldığına dair bir araştırma yaptı. Bu bağlamda yapılan araştırmanın sonucuna göre; 21 yaş altında en az süre verilen lig ise Süper Lig oldu.

GENÇ OYUNCULARA EN ÇOK SÜRE VERİLEN LİG SLOVAKYA OLDU

21 yaş altındaki futbolcuların en çok süre aldığı ülke ise %29’luk yüzdeyle birlikte Slovakya oldu. Listenin en sonunda yer alan Türkiye ise, %3.7’lik bir yüzdeyle diğer 92 ülkeye göre çok fazla aşağıda kaldı.

Süper Lig takımlarına özellikle bakıldığı zaman; genç oyunculara en çok şansı %10’luk bir oranla Fenerbahçe veriyor. Fenerbahçe’yi, %9.9 ile Antalya, %9.6 ile de Trabzonspor takip ediyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya