SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Genç yetenekler için yeni lig: LİG34

FUTBOL | 12.08.2020 13:21

LİG34 isimli programda, altyapılarda oynayıp çok fazla maç tecrübesi olmayan genç yeteneklerin gelişimi ve Avrupalı yaşıtlarıyla eşit olması hedefleniyor.

Genç yetenekler için yeni lig: LİG34

Altyapılarda forma giyen ama çok fazla maç tecrübesi olmadığı için eksiği olan genç yetenekler için yeni bir lig doğuyor. LİG34 isimli projede, TFF liglerinden önce, LİG34 Hazırlık ve LİG34 Bitirme ligleri olacak. Bu iki ligle beraber bol miktarda maç tecrübesi edinmesi hedeflenen genç yeteneklerin, Avrupalı rakipleriyle arasındaki farkı kapatmak bir diğer hedef.

LİG34 projesinde, “Futbol bir yetenek sporu olduğu kadar çok çalışma gerektiren bir disiplindir. ÇOCUKLAR OYNADIKÇA GELİŞİR” sözleriyle nihai amaç belirtiyor.

Bu iki ligin bir turnuva olup olmadığına dair merak edilen noktalara ise LİG34 kurucu başkanı Mert Parlak’tan, “LİG34 bir turnuva değildir!” cevabı geldi.

LİG34’te Avrupa ve Anadolu Yakası takımları aynı ligde mücadele ederken profesyonel kulüplerin de katılabileceği belirtilmekte.

Bugün NO1903'te tanıtımı yapılan ligde, proje danışmanı Savaş Çam, antrenör Saffet Akyüz ve Mustafa Kocabey LİG34 için hedeflerini ve vizyonlarını aktardı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya