SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gençlerbirliği’nin yeni başkanı Niyazi Akdaş!

FUTBOL | 10.06.2021 18:01

Gençlerbirliği’nin olağanüstü genel kurulu sonrasında Niyazi Akdaş, başkanlık koltuğunun yeni sahibi oldu.

Gençlerbirliği’nin yeni başkanı Niyazi Akdaş!

Gençlerbirliği Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı bugün gerçekleştirildi. İlhan Cavcav Tesisleri'nde düzenlenen genel kurulda Niyazi Akdaş, 197 delegenin oyunu alarak başkan seçildi. 

Kırmızı-siyahlı kulübün yeni başkanı Akdaş, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle belirtmeliyim ki; bu göreve kulübümüzde çok değer verdiğim birçok delegenin ısrarı üzerine aday olmayı kabul ettim. Yalnız olmadığımı ve şahsıma olan desteğin her geçen gün artarak devam ettiğini de gelen telefonlardan, mesajlardan görüyorum. Her ne kadar sayın Cavcav toplam borç miktarı 90 milyon TL diyorsa da rakamlar yaklaşık 130 milyon TL gibi bir borç olduğunu gösteriyor ve kur farkından dolayı her gün artıyor. Nedendir, nasıl olmuştur bunlara da girmek istemiyorum. Bu borcun altından kalkmak için birlik beraberlik zamanıdır. El birliği ile eski yeni demeyip hepimizin el ele verip, taşın altına elimizi sokup kulübümüzü bu açmazdan kurtarmamız gerekiyor. Ayrıca şahsıma gösterilen bu teveccüh azaldığı ve kulübümün menfaatlerini yeteri kadar koruyamadığımı hissettiğim takdirde asla koltuğa yapışmayacağım.”

43 YILLIK CAVCAV YÖNETİMİ SONA ERDİ 

1978'den bu yana kulübün başkanlığını yapan İlhan Cavcav'ın vefatının ardından 2017'de göreve gelen Murat Cavcav, görevinden ayrılırken şu sözleri dile getirdi:

"Gençlerbirliği Spor Kulübü'ne başkan olmak da aday olmak da kolay değil. Aday arkadaşlar bunu yaşayarak gördü. Ben ve birlikte yürüdüğüm arkadaşlarım, hatalarımızı da doğrularımızı da üstlenerek görevden ayrılıyoruz. Bugünden sonra kardeşinin, yani Gençlerbirliği'nin mutluluğunu isteyen bir taraftarım. Gençlerbirliği'ni ilerlerde, armayı zirvede görmek benim mutluluğum olacak. Bugün sadece bu kulübün başkanlığından ayrılıyorum. Hiçbir zaman Gençlerbirliği'nin gönlümdeki yeri değişmeyecek. Başkana ve ekibine başarı diliyorum."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya