SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gine Teknik Direktörü Didider Six: Türkiye çok iyi bir takım!

FUTBOL | 30.05.2021 19:59

A Milli Futbol Takımı’mızın, Antalya kampının 2. hazırlık maçında yarın karşılaşacağı Gine’nin teknik direktörü Didier Six; millilerimize övgülerde bulundu.

Gine Teknik Direktörü Didider Six: Türkiye çok iyi bir takım!

A Milli Futbol Takımı’mız, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) öncesi gerçekleştirdiği Antalya kampındaki 2. hazırlık mücadelesinde yarın Gine ile karşı karşıya gelecek. Bu 90 dakika öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Gine Teknik Direktörü Didier Six ise millilerimiz ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Kendileri için prestij anlamında önemli bir maça çıkacaklarını belirtip; oyuncularının istekli ve arzulu olduğunu vurgulayan Six, Türkiye'nin EURO 2020’de iyi bir sonuç elde etme hedefi olduğunu vurguladı.

Kendilerinin de Dünya Kupası için hazırlık yaptıklarını aktaran tecrübeli çalıştırıcı, "Oyuncularımız için iyi bir deneyim olacak. Ellerinden geleni en iyi şekilde yapacaklardır. Türkiye çok iyi bir takım. Çok iyi oyuncuları var. Çok iyi santraforları var. Lille'de oynayan oyuncular bizi zorlayacaktır. Maça hareket katabilirler. Avrupa'nın büyük takımlarında oynayan futbolcuları var." diye konuştu.

Bir basın mensubunun, "EURO 2020'de Türkiye nasıl bir sonuç elde edebilir?" sorusuna ise Six, şu yanıtı verdi:

"Yarın belki de EURO 2020'nin şampiyonuna karşı oynayacağız. Türkiye'ye bu açıdan bakmak lazım. Türkiye'de oynamış ilk Avrupalı futbolculardan biriyim. Bu ülkenin futbolunun yıllar içinde nasıl geliştiğini, ne kadar iyi düzeye geldiğini gözlemleyebildim. Yarın maça Avrupa şampiyonuna karşı oynuyormuş gibi bir mentaliteyle çıkmak istiyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya