SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Göksel Gümüşdağ: "Visca için Fenerbahçe'den teklif yok"

FUTBOL | 20.12.2019 12:58

Göksel Gümüşdağ: "Visca için Fenerbahçe'den teklif yok"

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, adı transfer haberlerinde geçen Edin Visca, İrfan Can Kahveci, Gael Clichy ve Arda Turan ile ilgili açıklamalarda bulunurken, ara transferde turuncu-lacivertli ekipte büyük bir hareketlilik olmayacağını söyledi. 

“VISCA BURANIN SEMBOL OYUNCUSU”

Gümüşdağ, "Edin Visca'nın Fenerbahçe'ye transfer olacağı haberleri basında yer alıyor. Bu haberler doğru mu?" sorusuna, "Bu haberlerin hepsi asılsız. Hiç böyle bir şey yok. Edin Visca, buranın adeta sembol oyuncusu. Dolayısıyla Edin Visca için devre arasına yönelik böyle bir transfer teklifi gelmedi. Gelse de böyle bir teklife sıcak bakmayız ama böyle bir teklif de yok." yanıtını verdi.

"Visca ile ilgili haberlerde hep takas olacağı yazılıyordu. Teklif gelmediğini söylediniz ama teklif gelmesi halinde takasa sıcak bakar mısınız?" sorusunu ise Başkan Gümüşdağ, "Böyle bir teklif gelmedi. Böyle bir teklif gelmeden böyle bir şeyi yorumlamak da doğru değil ama böyle bir şeyi düşünmem. Edin Visca takas edilecek bir oyuncu değil. Türkiye'nin en iyi yabancı oyuncusu diyelim ona. Artık tabii her şeyi Türkçe konuşur hale geldi, buraya büyük bir aidiyeti oldu. Sembol oyuncumuz, onunla hiç ayrılmayı düşünmüyoruz. Umarız uzun yıllar burada kalıcı olur." şeklinde yanıtladı.

"ÇOK GENİŞ BİR TRANSFER İHTİYACIMIZIN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM" Şampiyonluk hedefleri doğrultusunda mevcut oyuncu kadrosuna güvendiklerini belirten Göksel Gümüşdağ, "Çok geniş bir transfer ihtiyacımızın olduğunu düşünmüyorum. İlk yarı için iki hafta kaldı, zannediyorum hocamızdan önümüzdeki hafta bu konuda bir rapor alacağız. Beraber oturup değerlendireceğiz. Eğer böyle bir ihtiyaç doğarsa, belki yollayacaklarımız da var, yollayacaklarımız dışında içerden birini yolladığımız takdirde belki 1-2 oyuncu alabiliriz." ifadelerini kullandı.

Gümüşdağ, kadrolarının şampiyonluk için yeterli olduğunu düşündüğünü aktararak, "Şampiyonluk hedefinde hep olduk. Her zaman şampiyonluğu zorlayan bir takım olduk, son iki sene bu işi egale ettik. Yine peşini bırakmayacağız yine şampiyonluğa asılan, sürekli zorlayan takım olmaya devam edeceğiz." yorumunu yaptı.

"İRFAN'IN YURT DIŞINDAN CİDDİ ŞEKİLDE TAKİP EDİLDİĞİNİ BİLİYORUZ" Turuncu-lacivertli kulübün başkanı, milli futbolcuları İrfan Can Kahveci'nin de transferde adı geçen isimlerden biri olmasının hatırlatılması üzerine, "Yurt içinden sezon başında oldukça fazla teklif aldık ama kendisi de yurt dışını düşünüyor. Konuşmamızda da öyle söylemişti. Sezon sonuna kadar bizimle beraber olmaya devam edecek, sezon sonunda da gelen teklifleri değerlendireceğiz. İrfan'ın yurt dışından ciddi şekilde takip edildiğini biliyoruz. Devre arasında göndermeyi düşünmüyoruz." açıklamasında bulundu.

“GAEL CLICHY DÜNYA YILDIZI”

Takımın Fransız oyuncularından Gael Clichy'nin ortaya koyduğu performanstan da çok memnun olduklarını aktaran Göksel Gümüşdağ, "Clichy gerçekten inanılmaz bir profesyonel, kişilik olarak da fiziksel olarak da kendine çok iyi bakan, takıma aidiyeti her zaman yaşayan çok önemli bir oyuncu. Ayrıca bir dünya yıldızı. Buraya gelirken de CV'sini biliyorsunuz, kendisinden çok memnunuz. UEFA Avrupa Ligi'nde de en iyi ilk 11'e seçildi, bundan da gurur duyuyoruz. Clichy ile devam ediyoruz, inşallah bundan sonra da devam etmeyi düşünüyoruz." şeklinde konuştu. 

Başkan Gümüşdağ, "Clichy ile ilgili de zaman zaman transfer haberleri yer alıyor. Bunların bir gerçekliği var mı?" sorusunu, "Yok. Clichy ile devam ediyoruz. Clichy'nin sezon sonunda sözleşmesi bitiyor ama biz kendisi ile devam etmek istiyoruz. O da isterse biz de isteriz." şeklinde yanıtladı.

"ARDA GİTMEK İSTERSE KOLAYLIK SAĞLARIZ" 

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı, "Arda, Galatasaray'a gitmek isterse kolaylık sağlarız." sözleriyle ilgili olarak ise "Arda, devre arasında böyle bir konu için gelirse Emre Belözoğlu'na yaptığımızı Arda için de yaparız. Bunu da anlayışla karşılarız, o camianın çocuğu dedim. Aynı şeyi de tekrarlarım." diye konuştu. 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya